HP 15-DB0023NT UEFI BIOS destekliyor mu?

Weizch

Centipat
Merhaba HP 15-DB0023NT model laptopa sahibim. Standart HP BIOS yerine UEFI kullanmam mümkün mü acaba?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım BIOS temasını soruyorsunuz. Onu değiştirmek mümkün değil. BIOS çipinin boyutu ne kadar ise ona uygun bir tema uygulanıyor. Büyük ihtimal standart mavi temalı BIOS kullanıyorsunuz.
Evet standart HP BIOS kullanıyorum Advanced menusu bile kapalı hiçbir şey yapamıyorum buna çözüm olarak UEFI düşündüm fakat menüye erişim sağlamak için bir yol yok gibi gözüküyor.

Evet standart HP BIOS kullanıyorum Advanced menusu bile kapalı hiçbir şey yapamıyorum buna çözüm olarak UEFI düşündüm fakat menüye erişim sağlamak için bir yol yok gibi gözüküyor.
Aynı modele sahibim, sanırım değiştiremiyoruz BIOS’u. Yapmak istediğiniz değişiklik nedir belki yardımcı olabilirim.

Aynı modele sahibim, sanırım değiştiremiyoruz BIOS’u. Yapmak istediğiniz değişiklik nedir belki yardımcı olabilirim.

işlemcim amd ryzen 3 2200u core performance boost hwinfo yazılımında destekli fakat kapalı olarak gözüküyor biostan erişim sağlayabilirim diye düşündüm. oyunlarda çekirdekler 2.5 üzerine çıkmıyor hiçbir şekilde normalde 3.4 e kadar destekliyor

işlemcim amd ryzen 3 2200u core performance boost hwinfo yazılımında destekli fakat kapalı olarak gözüküyor biostan erişim sağlayabilirim diye düşündüm. oyunlarda çekirdekler 2.5 üzerine çıkmıyor hiçbir şekilde normalde 3.4 e kadar destekliyor
Hocam Afterburner ile baktığımda bende de 2.5 gösteriyor, sanıyorum 3.4 sadece tek çekirdekte oluyor. Yanlış biliyor olabilirim emin değilim.

Hocam Afterburner ile baktığımda bende de 2.5 gösteriyor, sanıyorum 3.4 sadece tek çekirdekte oluyor. Yanlış biliyor olabilirim emin değilim.

oyun testlerine baktığımda aynı işlemciyle sabit 3.4 şeklinde oynayabiliyordu birisi üstelik tüm çekirdeklerle. benim sıkıntım şu ki tek çekirdekde de çıkmıyor turbo boost teknolojisini kullanamıyorum yani şuan laptopda. güç seçenekleri vs. ayarladım hepsi olması gerektiği gibi. üstelik ryzen controller kullanarak işlemcinin tdp değerlerinde de oynama yaptım ufak bir fps yükselmesi dışında bir şey gerçekleşmedi benim isteğim işlemcinin turboya geçmesi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı