HP-15-DB0058N alınır mı?

SosyoAltun

Hectopat

Hafızayı sorun etmiyorum. Ekren kartı yani AMD Radeon Vega 3 nasıl bir ekran kartı, kaç GB? Oyun için kullanmayacağım sadece ödevler vs, belki LOL oynarım o kadar. 4 GB RAM eklemeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ısınır gibi geliyor bana bu laptop. Isınırsa da performansından kısar. Yani ısınması da 5 dakika falan alır yani LoL oynarken bile sıkıntı yaşatabilir ancak aynı işlemcili ama soğutması iyi olan laptop tercih edilebilir. Ayrıca bütçe belirtirseniz tavsiyede bulunabiliriz.

Bence SSD olmayan önermeyelim. Ödev için ve LoL için yüksek depolamaya gerek yok. Hızlı ve sessiz olması daha iyi olur bence.
HP Probook G6 455 AMD Ryzen 3 3200U 4GB 256GB SSD Freedos Fiyatı bunda havalandırma sistemi var ama yine de ısınabilir. Varsa inceleme videosu onları izlemeden almayın seçtiğiniz laptop'ı.
Bence almışken CPU+GPU kombinasyonuna daha çok önem verilmeli. Sonuçta RAM , SSD , HDD gibi kavramlar daha sonradan değiştirilebiliniyor ve çokta masraf istemeyen şeyler (diğer bileşenlere nazaran.).

Bence almışken CPU+GPU kombinasyonuna daha çok önem verilmeli. Sonuçta RAM , SSD , HDD gibi kavramlar daha sonradan değiştirilebiliniyor ve çokta masraf istemeyen şeyler (diğer bileşenlere nazaran.).
Belki bütçesi buna yetmiştir. Şu aralar mx150 + 8250u laptoplar 3500 bandında bulunuyor. Varsa imkân bu özellikler tercih edilmeli tabi ki. Ama bütçe 2500 altıysa APU işlemci yeterli olacaktır.

Belki bütçesi buna yetmiştir. Şu aralar mx150 + 8250u laptoplar 3500 bandında bulunuyor. Varsa imkân bu özellikler tercih edilmeli tabi ki. Ama bütçe 2500 altıysa APU işlemci yeterli olacaktır.
Önerdiğim cihaz hemen hemen o fiyat bandında zaten. İşlemci RAM olarak aynı. Sadece SSD yerine 1 TB HDD bulunuyor. Ek olarakta Radeon 535 GPU'su bulunmakta. Bu laptopun bir güzel tarafıda yanlış bilmiyorsam Vega 3 + Radeon 535 beraber çalışabiliyormuş (Bu konuda emin değilim bir videoda incelemesini izlerken duymuştum.). Oyun performansı olarakta 2200 TL'lik bir laptopa göre memnun ediyor beni. Tek sıkıntısı ilerde gerçekten ek olarak bi RAM takviyesidir onun dışında f/p olarak memnunum.

Önerdiğim cihaz hemen hemen o fiyat bandında zaten. İşlemci RAM olarak aynı. Sadece SSD yerine 1 TB HDD bulunuyor. Ek olarakta Radeon 535 GPU'su bulunmakta. Bu laptopun bir güzel tarafıda yanlış bilmiyorsam Vega 3 + Radeon 535 beraber çalışabiliyormuş (Bu konuda emin değilim bir videoda incelemesini izlerken duymuştum.). Oyun performansı olarakta 2200 TL'lik bir laptopa göre memnun ediyor beni. Tek sıkıntısı ilerde gerçekten ek olarak bi RAM takviyesidir onun dışında f/p olarak memnunum.
Ona dikkat etmemişim. Haklısın güzelmiş ayrıca ssd sonradan eklenir tabi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı