HP 15-DB1036NT yükseltme önerisi

kerim61611

Femtopat
WhatsApp Image 2021-02-23 at 21.24.49.jpeg

HP Notebook - 15-DB1036NT marka ve modeli bilgisayarımın fabrika çıkışı gelişi bu şekildedir. En yüksek performansı alabilmek için hangi yükseltmeleri yapabilirim? HDD takmak için yuvası olup olmadığını da anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

ssd yerine mi takmalıyım yoksa sol üstteki girişe mi ya da cd çıkış yerinden harddisk mi?
Depolama sorununuz yoksa SSD takmanıza gerek yok çünkü şu anda cihazda bulunan SSD takacağınız SSD'den daha hızlı. Ama öncelikle kesinlikle RAM yükseltmesi gerekiyor 4 GB RAM ile APU sistem kullanamazsınız 8+4 yapmanızı tavsiye ederim.

Depolama sorununuz yoksa SSD takmanıza gerek yok çünkü şu anda cihazda bulunan SSD takacağınız SSD'den daha hızlı. Ama öncelikle kesinlikle RAM yükseltmesi gerekiyor 4 GB RAM ile APU sistem kullanamazsınız 8+4 yapmanızı tavsiye ederim.
Evet 8GB değerinde RAM takmayı düşünüyorum. Cihazımda depolama sorunu yaşıyorum ve 256GB'lık SSD yetmiyor. O yüzden SSD yerine HDD takabilir miyim bunun araştırması üzerindeyim. CD/DVD girişinden HDD takılabiliyorsa çok iyi olur. Çünkü sol üstteki boşlukta herhangi bir giriş çıkış yuvası bulunmuyor.

Evet 8 GB değerinde RAM takmayı düşünüyorum. Cihazımda depolama sorunu yaşıyorum ve 256 GB'lık SSD yetmiyor. O yüzden SSD yerine HDD takabilir miyim bunun araştırması üzerindeyim. CD/DVD girişinden HDD takılabiliyorsa çok iyi olur. Çünkü sol üstteki boşlukta herhangi bir giriş çıkış yuvası bulunmuyor.

Sol üstteki yuvaya kızak ve uzatma kablosu ile HDD veya SSD takılır.
Eğer DVD yuvasına HDD ya da SSD takıldıktan sonra sabitlemek için vida takılabılıyorsa ve kapak kapanıyorsa orayada takabilirsin.

Ama sana tavsiyem HDD değil 2.5'lik SSD tak.

Toplamda 2 tane SSD olsun diyorsun yani performans açısından daha yüksek olması için.
Sol üstteki yuvaya kızak ve uzatma kablosu ile HDD veya SSD takılır.
Eğer DVD yuvasına HDD ya da SSD takıldıktan sonra sabitlemek için vida takılabılıyorsa ve kapak kapanıyorsa orayada takabilirsin.

Ama sana tavsiyem HDD değil 2.5'lik SSD tak.
Kızak ve uzatma kablosu dedin ya, netten buna uyumlu uzatma kablosunun linkini atar mısın? Baktım da 1x7+15 pinli bulamadım. Sol üstteki yuvanın SSD takmak için girişi yok. Bunu o dediğin sağlıyor sanırım.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı