HP 15 harici ekran kartı kullanamama sorunu

winstonlight0

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba HP 15 laptopa sahibim bilgisayarımda 2 tane ekran kartı var harici ekran kartını kullanamıyorum. Yıllardır bu sorunun cevabını arıyorum yaklaşık 5 yıldır bulamadım.
Sistemim;
AMD a4-6210.
4 GB RAM.
Radeon R3 ve Radeon HD 8500M.

Dosya Ekleri

• tekno1.PNG
    tekno1.PNG
    34,5 KB · Görüntüleme: 69
  • tekno2.PNG
    tekno2.PNG
    28,9 KB · Görüntüleme: 68
  • tekno3.PNG
    tekno3.PNG
    68,7 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları çalıştırdığınız zaman otomatik devreye girmiyor mu kart? Eğer girmiyorsa kartın kendi sürücü ayarlarından manuel olarak uygulamaları seçip hangi grafik yonga setiyle başlatılacağını elle seçin.

Düzeltme: Bu hangi grafik kartının seçileceğini Windows ayarlarına taşındığından beri tutarsızlıklar var o yüzden ne olursa olsun sürücünün kendi ayarlarından yapıyorum ben.

Oyunları çalıştırdığınız zaman otomatik devreye girmiyor mu kart? Eğer girmiyorsa kartın kendi sürücü ayarlarından manuel olarak uygulamaları seçip hangi grafik yonga setiyle başlatılacağını elle seçin.

Düzeltme: Bu hangi grafik kartının seçileceğini Windows ayarlarına taşındığından beri tutarsızlıklar var o yüzden ne olursa olsun sürücünün kendi ayarlarından yapıyorum ben.

AMD de öyle bir seçenek yok maalesef NVIDIA gibi. devreye girip girmedigini nerden anlarız kartın ?

AMD de öyle bir seçenek yok maalesef NVIDIA gibi. devreye girip girmedigini nerden anlarız kartın ?
Görev yöneticisinin performans sekmesini açın oyuna girmeden önce, oyunu açın, 1-2 dk oyunda takılın, alt tab atıp görev yöneticisinden o harici ekran kartının kullanılıp kullanılmadığına bakın.
Zaten bilgisayar yüksek performans gerektirmeyen durumlarda otomatik olarak o kartı devre dışı bırakıyor, masaüstünde takılırken falan APU dan alıyor görüntüyü.

Görev yöneticisinin performans sekmesini açın oyuna girmeden önce, oyunu açın, 1-2 dk oyunda takılın, Alt Tab atıp görev yöneticisinden o harici ekran kartının kullanılıp kullanılmadığına bakın.
Zaten bilgisayar yüksek performans gerektirmeyen durumlarda otomatik olarak o kartı devre dışı bırakıyor, masaüstünde takılırken falan APU'dan alıyor görüntüyü.

Bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (30).png
    Ekran Görüntüsü (30).png
    136 KB · Görüntüleme: 84
Oyunun içinde dolaştınız mı? Her oyun menüdeyken render almıyor, antrenman moduna girin öyle bakın bir de.

Bu arada bir ara bende de sıkıntı oluyordu her yerden o ekran kartını seçmiş olmama rağmen, gidip APU dan başlatıyordu oyunu, onun için yaptığım şey işe aygıt yöneticisini açıp oradan APU grafik kartını devre dışı bırakıp oyunu başlatıp sonra, tekrardan etkinleştiriyordum. Her oyuna gireceğim zaman böyle yapıyordum geçici çözüm olarak kullanabilirsin.

Oyunun içinde dolaştınız mı? Her oyun menüdeyken render almıyor, antrenman moduna girin öyle bakın bir de.

Bu arada bir ara bende de sıkıntı oluyordu her yerden o ekran kartını seçmiş olmama rağmen, gidip APU'dan başlatıyordu oyunu, onun için yaptığım şey işe aygıt yöneticisini açıp oradan APU grafik kartını devre dışı bırakıp oyunu başlatıp sonra, tekrar etkinleştiriyordum. Her oyuna gireceğim zaman böyle yapıyordum geçici çözüm olarak kullanabilirsin.

Oyundayken de bu şekilde dediginiz yöntemi deneyecegim.

Bu arada bir ara bende de sıkıntı oluyordu her yerden o ekran kartını seçmiş olmama rağmen, gidip APU'dan başlatıyordu oyunu, onun için yaptığım şey işe aygıt yöneticisini açıp oradan APU grafik kartını devre dışı bırakıp oyunu başlatıp sonra, tekrar etkinleştiriyordum. Her oyuna gireceğim zaman böyle yapıyordum geçici çözüm olarak kullanabilirsin.

Dedigin yöntemi denedim oyuna girmiyor ve böyle bir uyarı veriyor yükleme ekranında bekledikten sonra atıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (31).png
    Ekran Görüntüsü (31).png
    139 KB · Görüntüleme: 82
  • amd.PNG
    amd.PNG
    8,6 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı