HP 15DA1058NE Laptop Yüksek RAM Kullanımı

Onur093

Decapat
Daha fazla  
HP'nin 15DA1058NE marka laptopunu kullanıyorum. 1x8GB 2400MHz DDR4 RAM, Intel Core i5 8625U 8çekirdek işlemci, NVIDIA gforce MX130 GDDR5 4 GB, Intel HD 620 4 GB, 1TB HDD var ve bilgisayar boştayken %25-40 civarlarında RAM kullanımı yaklaşık 2-3GB RAM kullanılıyor oyuna girince RAM kullanımı %70-75 civarlarına yükseliyor ve BF1 oyununu orta ayarlarda rahatça oynarken bir anda kasmaya başlıyor ve düzelmiyor bu sorunu çözmek için ek olarak 8 GB RAM alsam hallolur mu sizce ya da ne yapsam düzeltebilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Opera GX açıkken daha da yükseliyor ama anormal derecede.
bo; performans.PNG
bo;ta.PNG
opera gx açıkken.PNG
opera gx perdformans.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal boştayken 2 ile 3 GB RAM kullanımı. Ne bekliyorsunuz 500 MB mı? İkinci fotoğrafta ekran kartınız boştayken %100 kullanması normal değil ama.

İşlemci ve ekran kartı o tür oyunları oynamak için uygun değil.
yav daha 2 ay önce oynuyordum böyle bi sorun yoktu ne demek uygun değil ya zaten bi süreden sonra bu sorunu yaşamaya başladım diye yazdım en baştan beri olsa iade ederdim
Gayet normal boştayken 2 ile 3 GB RAM kullanımı. Ne bekliyorsunuz 500 MB mı? İkinci fotoğrafta ekran kartınız boştayken %100 kullanması normal değil ama.
eskiden böyle değildi ama düşüktü ve dediğin gibi ekran kartı kullanımını sen söyleyince fark ettim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı