Laptop yüksek RAM kullanımı sorunu

Avicenna

Hectopat
Daha fazla  
Evet sorunumuza gelecek olursak baslikta da belirttiğim gibi laptopum RAM'ini kendi kendine harciyor.

Ne demek istiyorum ? Şöyle anlatayim, bu olayla ilk önce dün karşılaştım. Bilgisayarımda 4 GB RAM var ve bilgisayarsa hiçbir program açık olmamasina rağmen bilgisayar tüm RAM'i kullaniyor.

Adsız.png

Yukarida da gördüğünüz gibi bilgisayar açılalı henüz 11 dakika olmuş. Ve bi alta atacağım resimde de açık olan işlemleri göreceksiniz. Hiçbir şey açık olmamasına rağmen PC tüm RAM'i kullanıyor. Ben de zaten bu işlerden pek anlamam daha dün 2 tane Minecrafti ayni anda açabilen PC. Bugün hiçbir şey açık değilken bile tüm RAM'i kullanıyor. (ki Minecraft oyununu bilen bilir düşük PC'ler için iyi bir oyun olduğu söylenemez gereğinden fazla zorlayan ve RAM kullanan bir oyun).

Adsız2.png

Evet tekrardan yukarıda gördüğünüz gibi bilgisayarın başlangıç işlemleri dışında bir tek Google Chrome açık ama RAM kullanımı %90'ın üzerinde.

Evet arkadaşlar benim sorunum bu. Daha önce de bu tip bir konu görmüştüm Win8 için fakat söylenen şeyleri yapmama rağmen düzelmedi. Bu arada işletim sistemim Win7 Ultimate.

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürlerimi sunarım.

Malware bulaşmış muhtemelen. Temizlik yerine direk temiz Windows 10 kur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı