HP 15DW3017NT boot menüsünde USB yok

UEFI olarak yazdıracaksınız.

Tamam yazılı zaten.

UEFI olarak yazdıracaksınız.

Yok hocam şimdi tekrar yazdırdım UEFI olarak. Maalesef. USB görünmüyor boot menüsüne girince.
@Yener K. hocam bakabilir misiniz?

Tamam yazılı zaten.

Yok hocam şimdi tekrar yazdırdım UEFI olarak. Maalesef. USB görünmüyor boot menüsüne girince.
@Yener K. hocam bakabilir misiniz?

@Yener K. USB belleğe UEFI olarak yazdırdım hocam. Maille telefonla her türlü yardıma açığım hocam yeter ki bu akşam hallolsun bu iş. Müsaitseniz bakabilir misiniz? 🤣
@Recep Baltaş
Hocam siz de bakabilir misiniz bir türlü çözemiyorum.
@Yener K. cihaz yeni bir bilgisayar hocam.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sorun FreeDOS olması değil. Bunun sorunu bir başka. Secure Boot Disabled konumunda. Başka herhangi bir ayar da yok zaten. USB bellek boot menüsünde görünmüyor hocam. Yoksa format atmayı biliyorum yani.

Başka bir fikrim yok hocam. Servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Tam olarak aynı cihaza 4-5 gün önce Windows kurdum. Sistemi ilk açarken F8 tuşuna bastığınızda USB belleğinizi görmüyor musunuz? Bellekte, dosya formatında ya da USB girişinde sorun olabilir. Bende direkt olarak çıkmıştı çünkü. HP müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Oldukça ilgililer. Cihazda 11. nesil işlemci olduğu için Windows kurulumda SSD'yi görmüyor, müşteri hizmetlerini aradığımda bir driver yolladılar ve o şekilde kurulumu yapabildim. İlk kurulum işlemi biraz zahmetli açıkçası.
1633460995280.png

Aynen bu şekilde yazdırıyorum.
Sorunu çözdüm. Sandisk marka USB belleği cihaz görmüyormuş. TOSHIBA marka bellek ile denedim oldu.

Son düzenleme:
Tam olarak aynı cihaza 4-5 gün önce Windows kurdum. Sistemi ilk açarken F8 tuşuna bastığınızda USB belleğinizi görmüyor musunuz? Bellekte, dosya formatında ya da USB girişinde sorun olabilir. Bende direkt olarak çıkmıştı çünkü. HP müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Oldukça ilgililer. Cihazda 11. nesil işlemci olduğu için Windows kurulumda SSD'yi görmüyor, müşteri hizmetlerini aradığımda bir driver yolladılar ve o şekilde kurulumu yapabildim. İlk kurulum işlemi biraz zahmetli açıkçası.

Bu driver meselesini biraz açar mısınız? Bende aynı cihazı bugün aldım ve yorumlarda da birçok kişi kurulum sırasında SSD'yi görmediğini yazmış fakat ben daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım. Tam olarak süreci nasıl çözdünüz ve driverı bana gönderme imkanınız var mı?

Ayrıca RAM olarak hangi model taktınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
@pesimist27

Bana yolladıkları sürücü buydu. Bunu başka bir bilgisayar vasıtasıyla bir klasöre çıkartıp içindeki dosyaları da kurulum USB'sinin içine attıktan sonra disk seçim ekranından sürücü yükleme kısmından sürücüleri yükledim (Paylaşılan dosya .exe uzantılı fakat kaydedilecek yolu seçtikten sonra o yol üzerine kurduğu dosyaları ayrı bir klasöre atıp kurulum USB'sinin ana dizinine de o klasörü atmanız gerekiyor). Sürücü kurarken de o klasörün alt klasörlerinden birini seçmeniz gerekiyor sürücüyü görmesi için. Diğerlerinde zaten sürücü bulmuyor, hangi klasör olduğunu hatırlamıyorum, deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Bulduğunuzda da 2 seçenek çıkıyor, üsttekini seçince artık diski görmeye başlıyorsunuz. Bu işlem biraz zahmetli maalesef. Pek de güzel anlatamadım sanırım. HP müşteri destek hattını ararsanız yardımcı oluyorlar ve gerçekten ilgililer.

Bellek konusuna gelince,

Benim aldığım bellek şu;

Fakat bunu almanızı önermem, cihazdaki bellek 3200 MHz, ürün açıklamasında 2666 yazdığı için ben bunu aldım, ürün ulaştığında belleğin 3200 MHz olduğunu gördüm, bana gelen cihazın içinde hazır gelen bellek şuydu;

Bu sisteme önereceğim bellek de şu olur;

Not: Satıcı veya alışveriş sitesi önermiyorum, ürünlere ait ilk bulduğum linkleri attım, alacağınız ürünü kendiniz fiyat/satıcı araştırması yaparak alınız.

@pesimist27

Bana yolladıkları sürücü buydu. Bunu başka bir bilgisayar vasıtasıyla bir klasöre çıkartıp içindeki dosyaları da kurulum USB'sinin içine attıktan sonra disk seçim ekranından sürücü yükleme kısmından sürücüleri yükledim (Paylaşılan dosya .exe uzantılı fakat kaydedilecek yolu seçtikten sonra o yol üzerine kurduğu dosyaları ayrı bir klasöre atıp kurulum USB'sinin ana dizinine de o klasörü atmanız gerekiyor). Sürücü kurarken de o klasörün alt klasörlerinden birini seçmeniz gerekiyor sürücüyü görmesi için. Diğerlerinde zaten sürücü bulmuyor, hangi klasör olduğunu hatırlamıyorum, deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Bulduğunuzda da 2 seçenek çıkıyor, üsttekini seçince artık diski görmeye başlıyorsunuz. Bu işlem biraz zahmetli maalesef. Pek de güzel anlatamadım sanırım. HP müşteri destek hattını ararsanız yardımcı oluyorlar ve gerçekten ilgililer.

Bellek konusuna gelince,

Benim aldığım bellek şu;

Fakat bunu almanızı önermem, cihazdaki bellek 3200 MHz, ürün açıklamasında 2666 yazdığı için ben bunu aldım, ürün ulaştığında belleğin 3200 MHz olduğunu gördüm, bana gelen cihazın içinde hazır gelen bellek şuydu;

Bu sisteme önereceğim bellek de şu olur;

Not: Satıcı veya alışveriş sitesi önermiyorum, ürünlere ait ilk bulduğum linkleri attım, alacağınız ürünü kendiniz fiyat/satıcı araştırması yaparak alınız.
Cevap için teşekkürler. Windows kurduktan sonra kalan sürücüleri windows vasıtasıyla mı kurdunuz yoksa windows bulamadı mı? Birde cihazda internet kablo girişi var mı yoksa wifi sürücüsünüde usb ile kurmamız gerekecek sanırım

@pesimist27
Sürücülerin tamamını Windows Update kurdu ve herhangi bir sorun olmadı. Wi-Fi sistemi ilk açtığımda sorunsuz çalıştı bende. Eğer sizde çalışmazsa cihazda ethernet girişi var, telefondan USB tethering de açabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı