HP 250 G5 laptopu yükseltme

Bütçe
800

brkmrs01

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle şunu söyleyeyim bu büyük ihtimal hayali bir bilgisayar diriltme olacak çünkü bu kadar param yok. Neyse hadi başlayalım. Bende olan laptop HP 250 G5 notebook eski bir bilgisayar, oyun için değil 4 GB 2133MHz DDR3 RAM, 480GB HDD, i5 6200u, HD Graphics 520(dahili) ve AMD Radeon R5 M330 (harici), işletim sistemi Windows 10 Pro. Ekran kartı ve işlemci konusunda pek bir şey yapmak istemiyorum çünkü çok pahalıya patlar ayrıca başımız belaya girebilir anakartımın marka modelini falan bilmiyorum nasıl öğreneceğimi bilenler yazarsa sevinirim. Evet şimdi değiştirmeyi düşündüğüm parçalar RAM, HDD ve işletim sistemi. Şu anki RAM'i çıkarmayacağım aynı değerlerde bir RAM alıp 4x2 8 GB RAM yapmak istiyorum FPS dropları önler.

4 GB 2133MHz DDR3 notebook RAM:

500GB SSD:

İşletim sistemi: Windows 8 veya Windows 7

Not: Parçalar uyumlu mu inanın hiç bilmiyorum sadece RAM'den eminim onun da eski yeni diye bir sıkıntısı çıkmaz inşallah sonuçta ikisi de 2133MHz ve DDR3, HDD'yi çıkarıp SSD takmayı düşünüyorum o da inşallah uyumlu olur. Sizin önerileriniz varsa yazın daha nasıl diriltip hızlandırabilirimki ben bu bilgisayarı, yaklaşık 700TL'ye mal oluyor bir de içini temizledik mi al sana mis gibi bilgisayar işte daha ne olsun. Valorant ve GTA 5 açsın yeter. GTA 5'e çok gerek yok aslında Valorant da ayarlama yaparız 60FPS alsın yeter. Neyse nasıl olmuş sizce berbat bir performansı var ve bir çözüm üretmeye çalıştım iyi performans veriri mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı