HP 250 G6 macOS kurulumu

Babekon12

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7640HS,RTX 4060 Mobile, 16GB DDR5 5600MHZ Ram
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese iyi günler. Elimde HP 250 G6 model bir laptop var. macOS kurmak istiyorum. Bunun hakkında birkaç sorum var.

Tabii ki ilk sorum bu laptopa macOS kurmam mümkün mü?

Forumdaki konularda ve videolar olan BIOS ayarlarının çoğu benim BIOS'umda yok. Bu sıkıntı olur mu?

Ve eski konularda macOS kurulduğu taktirde Wi-Fi özelliğinin çalışmadığı vb söylenmiş. Bu tarz ne eksiklikler yaşarım şu anda?
Şimdiden teşekkür ederim.

Laptopta i5 7200U olsa gerek, Monterey kurabilirsiniz. Wi-Fi için Wi-Fi kartı modelini belirtin.
Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3168 var.

Birde bios ayarları hakkında bir fikriniz var mı? Benim biosta olmayan ayarları yapmasam bir sıkıntı olur mu?

Tamamdır hocam Wi-Fi kartınız destekli, BIOS'da olan ayarları yapsanız yeterli olur.

İmaj olarak bunu kullanabilirsiniz, config olarak da yazma işlemi bitince yeni oluşan bölümün içindeki Dizüstü Kaby Lake HD 620 - U isimli configi kullanın.

Tamamdır hocam Wi-Fi kartınız destekli, BIOS'da olan ayarları yapsanız yeterli olur.

İmaj olarak bunu kullanabilirsiniz, config olarak da yazma işlemi bitince yeni oluşan bölümün içindeki Dizüstü Kaby Lake HD 620 - U isimli configi kullanın.
Deniyorum hemen. Çok teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı