HP 255 G8 laptoptaki Type-C girişi nasıl kullanılabilir?

Laviniam

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopumda USB Type-C girişi bulunmakta fakat yıllardır nasıl kullanacağımı, ne amaçla kullanacağımı bilmiyorum. Üçüncü bir USB girişi gibi kullanmak amacıyla bir Type-C'den USB-a'ya çevirici aldım elimde kaldı gibi bir şey. Taşınabilir HDD takıyorum çalışmıyor, mouse takıyorum yine çalışmıyor. Ne takarsam takayım bir türlü çalışmasını sağlayamadım. Dediğim gibi ne işe yarar nasıl kullanırım bir bilgim yok. Bugün Denetim Masası'ndan güç seçeneklerine girdim ve PCI Express ile ilgili "bağlantı durumu güç yönetimi" seçeneğini "orta derecede güç ayarları" olarak değiştirdim ve yine taktığım hiçbir şey çalışmadı bir fikri olan varsa nasıl kullanıldığına dair ne amaçla kullanabileceğime dair bana yardımcı olursa sevinirim.

HP G8 255 Ryzen 5 3500U.

PCI Express ayarı ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. O başka bir şey. Sizin laptoptaki Type-C bağlantısı normal USB-A tipinin aynısı, USB ile ne yapabiliyorsanız aynısı bunda da geçerli. Yani thunderbolt çıkışı vs. değil. Type-C to Type-C kablo alırsanız çalışır büyük ihtimalle.

Çeviriciden kaynaklı da olabilir. Hangi marka aldınız?
Tahminimce şöyle bir ürün işinizi görür: Amazon.com.tr
Evimin yakınlarındaki bir ucuzluk yerinden syrox marka almıştım. Ürünün linki: https://www.hepsiburada.com/syrox-type-c-usb-3-0-otg-usb-flash-donusturucu-pm-HB000009OLD5

PCI Express ayarı ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. O başka bir şey. Sizin laptoptaki Type-C bağlantısı normal USB-A tipinin aynısı, USB ile ne yapabiliyorsanız aynısı bunda da geçerli. Yani thunderbolt çıkışı vs. değil. Type-C to Type-C kablo alırsanız çalışır büyük ihtimalle.
Type-C to Type-C alırsam USB veya mouse bağlayamam. Benim bu girişi kullanmak isteme sebebim bilgisayarımda iki adet USB-A girişinin olması ve yetmemesi, bu yüzden kullanmak istiyorum orayı. Ucuz yollu bir çözüm öneriniz var mı?

Type-C to Type-C alırsam USB veya mouse bağlayamam. Benim bu girişi kullanmak isteme sebebim bilgisayarımda iki adet USB-A girişinin olması ve yetmemesi, bu yüzden kullanmak istiyorum orayı. Ucuz yollu bir çözüm öneriniz var mı?
Sizdeki aygıtın bozuk olma ihtimali veya USB driverının eksik olma ihtimali var. Windows update kısmından isteğe bağlı güncellemelerde USB ile ilgili olanlar varsa yapıp tekrar dener misiniz?

Geri
Yukarı