HP 255 G8 RAM önerisi

Bütçe
800

meraklı_gezgin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Buradaki bilgisayara sahibim. Şu an sistemde 8 GB bellek mevcut (resim ekte). Belleği yükseltmek istiyorum. Maksimum ne kadar destekler? Bütçem 800 lira.
Öneride bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    56,4 KB · Görüntüleme: 52
  • 2.jpg
    2.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 53
HP 255 G8'de iki farklı durum var. AMD 3020e İşlemci varsa onda tek slot var diğerleri çift slot.

HP 255 g8'de iki farklı durum var. AMD 3020e işlemci varsa onda tek slot var diğerleri çift slot.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Buradaki belleği almayı düşünüyorum. Adata iyi bir bellek markası mıdır? Oyun oynamadığım için sadece bellek miktarı önemli.

Hocam attığım RAM sizinkiyle bire bir uyumlu. Aynı model.

Evet fark ettim fakat benim amacım maksimum bellek eklemek. Programlama ve yapay zeka ile uğraşıyorum. Bu yüzden birçok program ve sekme açık. Teşekkür ederim yine de.

Birkaç yerde maksimum 32 GB bellek desteklediğini yazmış bazı yerlerde de 16 GB. Açıkçası kafam karıştı. Hem bunu netleştirmek hem de uygun bir fiyatla maksimum belleğe yükseltmek istiyorum. Şimdilik 16, daha sonra gerekirse bir 16 daha eklemeyi düşünüyorum. Adata bayağı uygun fakat iyi bir marka mı bilmiyorum.

Spectek çiplerini Micron üretiyor sanırım. Neden kötü bu çipler, biraz daha detay verebilir misiniz?

SEG'i hatta daha alt markaları Vestel üretmiyor mu aynı hesap.

Crucial'ın kötü SATA SSD'leri P1-P2 gibi kötü NVMe SSD'lerini Micron üretiyor.

Adata ve eşeğin çok kötü SSD'leri bazı standart soğutucusuz RAM'leri spectek üretimi. Adata performans RAM'lerinde Samsung'da kullanıyor. Bende alıp kullandım.

Kingston'ın harika gen4 KC3000 - Fury SSD'leri gene Micron NAND.
Bazı sunucularda fabrika çıkışında Micron RAM ve SSD kullanılıyor.

Atıyorum.
Micron'un kendisi 1. ve 2. kalite üretim yapar.
Micron Crucial için 2.kalite üretim yapar. Diğer markalara göre ucuz genelde pek tavsiye etmem.
Spectek 3.kalite üretim yapar. Birebir aynısından alsanız da uyum sorunu yaşatabiliyor kararsız çalışabiliyor mavi ekran verebiliyor.

Sonuçta dolar 18.80 olmuş insanların ekonomik durumu belli Crucial alma diyemem. Önceden zaten kimse yüzüne bile bakmazdı. Samsung olan 15 dolar yani 45 lira farkla satılıyordu 45 lira veririm iyisini alırım diyorlardı şimdi 15 dolar fark neredeyse 300 liraya çıkıyor.

Maddi imkan varsa RAM ve SSD'de Samsung Hynix Toshiba başkasına bulaşma derim.

Benim sistemimde 1 çift Kingston Hynix dram 1 çift Adata Samsung dram RAM vardı. Adata'yı sattım Kingston Samsung dram RAM taktım.

SSD olarak da

Bu SSD'den var 2500 liraya almıştım. Toshiba NAND ve Hynix dram içeriyor.

Hocam merhaba. HP 255 G8 (7N4W2AA) model laptop aldım. Çift slotlu mu bilmiyorum ama içindeki RAM 1x8 düzeninde ve DDR4 3200 MHz’de. Aldığım ürün çift slotlu sanırım. Linkte verdiğiniz ürün aldığım üründeki RAM’in aynısı mı?

Geri
Yukarı