HP 2B47 anakarta Hangi RAM tipi uyar?

Kiyoshi

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci
Intel Core i5-6400
AIDA64'den baktığımda anakartımın desteklenen bellek türeleri karşısında DDR4-1333, DDR4-1600, DDR4-1866, DDR4-2133 SDRAM yazmaktadır fakat halihazırda kullandığım RAM'e CPU-Z'den baktığımda DDR3 yazmakta RAM takviyesi yapmak istiyorum ama hangi RAM türünü alacağımı bilemiyorum bu konu hakkında yardım alabilir miyim?

CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz. Bu nesilde DDR3 ve DDR4 uyumlu anakartlar var.

CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz. Bu nesilde DDR3 ve DDR4 uyumlu anakartlar var.

Bu işlerden çok anlamadığımdan uğraştırıyorum kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    101,7 KB · Görüntüleme: 30
  • 2.PNG
    2.PNG
    95,5 KB · Görüntüleme: 30
Sistemde DDR3L 1600 MHz CL 11 1,35V Samsung RAM var. Alırken yine DDR3L yani 1,35V olmasına dikkat edin.

Google'dan anakartınız hakkında aşağıdaki gibi bir link geliyor, yükseltme için bilgiler mevcut. Detayını incelemedim ama desteklediği frekans, bellek türü vs. yazıyor. Bir incelemenizi öneririm.

Araştırdım fakat orada DDR3 yazıyordu tam tamam o zaman DDR3 benimki dedim AIDA'da DDR4 gördüm bu işleri çok anlayamadığımdan yardım almak istedim.
Sistemde DDR3L 1600 MHz CL 11 1, 35V Samsung RAM var. Alırken yine DDR3L yani 1, 35V olmasına dikkat edin.

Anladım teşekkür ederim.

Tamamdır hocam. Konu açmakla iyi yapmışsınız. DDR4 alsaydın maalesef uymazdı.

Hocam sizi uğraştırıyorum fakat DDR3L RAM'lere bakıyordum bunların çoğunda, neredeyse hepsinde notebook RAM yazmakta fakat benimki masaüstü bu sıkıntı çıkarır mı? Örnek olarak 8gb Ddr3l 1600 Mhz Bellek (RAM) - SD, DDR RAM Modelleri - n11.com

Geri
Yukarı