HP 3048H Sistem RAM Yükseltme Sonrası 5 Bip Sorunu

Fıratcan

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhabalar, dün 1 adet RAM satın aldım fakat PC'ye taktığımda 5 kez bip bip diye ötüyor. Eski RAM'eri takınca sıkıntı yok fakat yenisini tek taktım olmadı. Eskilerle taktım olmadı.
Uyum sorunu mu var? Yardımcı olun lütfen, iade edeceğim yoksa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırdığım kadarıyla anakartınız biraz uyum özürlü. Aldığınız RAM'lerle uyumsuz olduğu için 5 defa ötüyor. Uyumlu bellek bulabilirsem yazacağım.

Güncelleme: Crucial markası bu anakart için bazı belleklerin çalışacağının garantisini vermiş (okuduğum bir kaynağa göre). Linkte verdiğim ürün aynı anakartta kullanılmış sorunsuz şekilde.
RAM yükseltmelerini iade yapabileceğiniz yerden almanızda, doğrusunu bulana kadar denemenizde fayda var. Amerika'dan buraya ihtimal üzerine ürün almak biraz uzun atış oluyor. Elbette ki ülkemizde de sizin işinizi görecek bellek vardır ancak biraz derinlemesine araştırmak ve deneme yanılma yoluyla çözüm bulmak gerek.

Çalışacağı garanti edilen Crucial ürün özellikleri:
1600 MHz ve 1333 MHz, CL 7-9-11 özelliklerine sahip, 4-8-12-16 GB kitler olmak olarak toplam 24 farklı kit.

Kaynak: Memory compatible with HP 3048H motheroard

Son düzenleme:
Malesef değil. Her anakartın belli RAM desteği var, onları sağladıktan sonra da marka desteği önemli. Anakart da sağlam RAM de sağlam. Optimize edilmemiş olabilir, BIOS güncellemesi gerekebilir. Aynı marka aynı özelliklerde iki RAM aldığınızı varsayın, birebir her şeyleri aynı. Ama 2x4 GB kit halinde almak yerine 4 + 4 iki paket aldınız diyelim. Beraber çalışma garantisi yok. %100 çalışır diyemeyiz. Kit olarak satılanlar bu yüzden daha pahalı. Beraber çalışıp çalışmadığı test ediliyor. Onaylanmış ürün olarak geliyor elinize. Bu yüzden RAM yükseltme işlemlerinde hem şanslı hem sabırlı olmalısınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı