HP 611835-001'de SSD için hangi SATA portu kullanılmalı?

Furkan Konca

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik ve Elektronik
Patriot 120 GB Burst modeli aldım. Anakartımda 5 tane SATA portu var. Hangisini kullanacağımı bilmiyorum. Anakart: HP 611835-001.

anakart.png

Hocam, SATA portlarının yanında sürümü yazıyor mu? SATA III 6 Gb/s varsa ona tak, yoksa SATA II 3 Gb/s yazana tak. Kısacası yanında en yüksek sürümü yazan porta tak. Resimde gözükmüyor pek, bilgi de bulamadım internetten.

Hocam, ben size söylemiştim. Mavi ve koyu mavi SATA 3. Hatta resim bile atmıştım.

Patriot 120 GB Burst modeli aldım. Anakartımda 5 tane SATA portu var. Hangisini kullanacağımı bilmiyorum. Anakart: HP 611835-001.

Eki Görüntüle 817083
Koyu mavi ve açık mavi SATA3-6GB/S modunda, 2 beyaz ve siyah portlar SATA2-3GB/S modunda çalışma sunmaktadır. Bu bağlamda mavi portlara bağlamanız size daha fazla hız aldıracaktır. Yine de seçim sizin. :).

SATA3-6GB/S =600 MB kadar okuma-yazma hızı
SATA2-3GB/S =300 MB kadar okuma-yazma hızı sunmaktadır. Sata 2 portuna SSD yerine Seagate Barracuda HDD de bağlarsanız 190-230 MB aralığında okuma yazma hızı sunar. SSD takmanızın bir anlamı olsun istiyorsanız belirttiğim slotlar daha faydalı olacaktır.

İnternette herhangi bir kaynağa ulaşamadım fakat görünüme göre hepsi 3 Gb/s gibi görünüyor yani hangisine taktığınız fark etmeyebilir.

Geri
Yukarı