HP 820 G2 vs Dell Celeron 2955U laptop

ismail58

Hectopat
Daha fazla  
HP 820 G2 model i7 5600u işlemcili 512 SSD'ye sahip 8 GB RAM belleği olan 2000 TL'lik laptop mu yoksa Dell marka modelini bilmediğim Celeron 2955u işlemcili 128 GB SSD + 320 GB HDD'ye sahip 4 GB RAM belleği olan 1750 TL'lik laptop mu alınırsa daha doğru olur ? İkisi de ikinci el ürünler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlki. İkinci yazdığın bilgisayar bu devir için çok geri zaten de. Aldığın kişi güvenilir mi, laptop temiz ve sağlam mi gerçekten?

Henüz almadım ve satıcıyı tanımıyorum. Sadece bir ilanda gördüm. Ancak ilk laptop için fiyat düşük mü size göre ?

Tam da olması gerektiği gibi aslında. Film izlemek için alıyorsanız ideal. Ama oyun oynamayı düşünüyorsanız almayınız. Bir de ürünü test etmeden almayın.

Ürünü hafif muhasebe programlarında kullanacağız.
i3 işletim sistemli bir cihaz da rahatlıkla işimizi gördü aslında.
Biraz daha derli toplu olması için ve fiyat makul geldiği için bu notebook dikkatimi çekti.
Peki özellikle önerebileceğiniz, dikkat etmemiz gereken bir şey var mı testle ilgili olarak.

Ürünü OCCT ile işlemci stres testine sokabilirsiniz bu sırada da sıcaklığı incelerseniz.
Oyun zaten düzgün açamayacağı için onu test edemeyiz yine de Furmark ile ekran kartını stres testine sokabilirsiniz.OCCT de de vardı.
RAM de sorun olacağını sanmıyorum bunca yıl kullanmış.
SSD marka model tahminimce kaliteli değildir. Ömrü bakılmıyordur muhtemelen giriş seviyesidir. Orjinali 256GB görünüyor ürün. Sonradan takılan SSD'nin faturası belgesi istenebilir eski olup olmadığını anlamak için.
Ekrana ölü piksel testi yapılabilir.
Adaptör sağlam mı diye bakılabilir kasa sağlam mı diye. Tuşları hızlıca kontrol edin. İnternete düzgün bağlanıyor mu video izleyebilirsiniz. Aklıma başka bir test gelmiyor şimdilik. Değişen parça olup olmadığı anlaşılacağını sanmıyorum kabaca bakılınca.

Bulunduğunuz bölgede belki daha iyi bilgisayarlar da olabilir. Bütçeyi aşacaktır tabiki de.
Dediniz ya i3 ile test ettik diye. Yeni nesil i3 eski nesil i7 den daha çok iş yapabiliyor. Alırken ona da bir bakın ya da test ettiğinz i3 ü hatirliyor musunuz?

IMG_20210202_183201.jpg

Bu notebook şu an genel kullanımda kullandığımız bir cihaz ve bu cihaz bile iş görüyor aslında buna kıyasla çok daha iyidir diye düşündüm o notebook için ama bilmiyorum doğru mu ?
İkinci el fiyatları dahi uçuk ve çok karmaşık. İ5 için 1500 yazan olduğu gibi i3 için hatta celeron için 2000 yazanlar da var maalesef.

Geri
Yukarı