HP All in One 24E007NT iş bilgisayarı için SSD tavsiyesi

technope

Hectopat
Selam arkadaşlar,

Arkadaşımın kullandığı iş bilgisayarı için önerebileceğiniz F/P NVMe M.2 SSD varsa alıp bu hafta takacağız.

Bilgisayarda 1 TB HDD var, NVMe M.2 destekliyor. SSD'ye işletim sistemini kurup biraz hızlandırmak istiyorum. HDD varken SATA SSD takabilir miyim diye HP sitesinden baktım ama tam anlayamadım.

PC modeli: HP all in One 24e007NT.

Teşekkürler,
İyi forumlar.

Selam arkadaşlar,

Arkadaşımın kullandığı iş bilgisayarı için önerebileceğiniz F/P NVMe M.2 SSD varsa alıp bu hafta takacağız.

Bilgisayarda 1 TB HDD var, NVMe M.2 destekliyor. SSD'ye işletim sistemini kurup biraz hızlandırmak istiyorum. HDD varken SATA SSD takabilir miyim diye HP sitesinden baktım ama tam anlayamadım.

PC modeli: HP all in One 24e007NT.

Teşekkürler,
İyi forumlar.

2. SATA girişi varsa takılabilir. M.2 SSD bütçeniz nedir?

2. SATA yeri var mı onu anlayamadım HP sitesinden baktığımda.

500 TL civarına Kingston A2000 düşünüyorum: KNG 250GB A2000 PCIe NVMe SA2000M8/250G SSD : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Ama işletim sistemi için SATA ile NVMe M.2 pek fark olmadığı için SATA F/P olarak daha makul kalacak gibi gözüküyor.

SATA almak isterseniz yakın fiyata bu ürün var.

Iyi üründür.

2. sata yeri var mı onu anlayamadım HP sitesinden baktığımda.

500 TL civarına Kingston A2000 düşünüyorum: KNG 250GB A2000 PCIe NVMe SA2000M8/250G SSD : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Ama işletim sistemi için SATA ile NVME M2 pek fark olmadığı için SATA f/p olarak daha makul kalacak gibi gözüküyor.
Anakart (Hawaii-K2G) bölümünde anakartın fotoğrafı var:

Orada bir tane SATA veri portu olduğu görülüyor, ikinci SATA portu yok yani ama CD/DVD okuyucu var sanırım ve onu çıkarıp oraya SATA SSD takabilirsiniz.

Ben de sizinle aynı durumdayım ve araştırma yaparken postunuzu gördüm. Nasıl çözüm buldunuz? HHD yerine SSD mi taktınız yoksa DVD yerine mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı