HP All-in-One Cihaz Yükseltilebilir mi?

faintchimera

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 9 yıl önce HP marka All-in-One bilgisayar almıştık. Cihazda Intel i7-7700 işlemci ve 16 GB DDR4 RAM mevcut. Yeni bir bilgisayar almak yerine eldekini yükseltmeyi denemek istiyoruz. Sistem konularından hiç anlamadığım için sormak istedim.
  1. RAM ne kadar artırılabilir? DDR4 RAM maksimum ne kadar artırabiliriz?
  2. İşlemci yükseltmesi yapılabilir mi? Yükseltebileceğimiz en iyi işlemciyi öneririseniz sevinirim.
  3. NVMe SSD kullanma şansımız var mıdır? Cihazın anakartına göre uyumlu olan model hangisi olur acaba
  4. Harici ekran kartı takılabilir mi?
Kısacası yükseltilebilecek her parçasını geliştirmek istiyoruz. Şimdiden teşekkürler.

Cihaz: https://support.hp.com/tr-tr/document/c05723165

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-04-23 at 13.04.18 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-23 at 13.04.18 (1).jpeg
    202,7 KB · Görüntüleme: 29
  • WhatsApp Image 2024-04-23 at 13.04.18.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-23 at 13.04.18.jpeg
    209 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2024-04-23 at 13.04.19 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-23 at 13.04.19 (1).jpeg
    125,5 KB · Görüntüleme: 31
  • WhatsApp Image 2024-04-23 at 13.04.19.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-23 at 13.04.19.jpeg
    208 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
1. Bilgisayarınız DDR5 desteklemez sadece DDR4 takabilirsiniz.
2. Yapabilirsiniz.
3. Kullanabilirsiniz zaten bir tane de takılı.

Detaylı yanıtınız için çok teşekkürler. Bu durumda 32GB vb. DDR4 RAM ile güncelleyeceğiz. Şu parçaları şunlarla değiştirin sistem ayağa kalkar diyeceğiniz bir öneriniz var mıdır acaba? Malum yeni bir bilgisayar almaktansa biraz daha bütçeye uygun olacak bu şekilde. Bu arada bilgisayarda oyun oynanmayacak sadece kasmayacak şekilde Chrome, film izleme gibi sistemi yormayacak aktiviteler olacak.

Son düzenleme:
Detaylı yanıtınız için çok teşekkürler. Bu durumda 32GB vb. bir DDR4 RAM ile güncelleyeceğiz. Şu parçaları şunlarla değiştirin sistem ayağa kalkar diyeceğiniz bir öneriniz var mıdır acaba? Malum yeni bir bilgisayar almaktansa biraz daha bütçeye uygun olacak bu şekilde. Bu arada bilgisayarda oyun oynanmayacak sadece kasmayacak şekilde Chrome, film izleme gibi sistemi yormayacak aktiviteler olacak.
Bilgisayarın satışa sunulduğu veya BIOS'unun desteklediği bir işlemci alın. TDP'sinin aynı olmasına özen gösterin.

Tam model verirseniz seçeneklerinizi verebilirim.

Bilgisayarın satışa sunulduğu veya BIOS'unun desteklediği bir işlemci alın. TDP'sinin aynı olmasına özen gösterin.

Tam model verirseniz seçeneklerinizi verebilirim.
Cihazı buldum nihayet: https://support.hp.com/tr-tr/document/c05723165

RAM, CPU, disk ne varsa yükseltebildiğimiz kadar yükseltmek istiyoruz. Yanlış parça alıp uyumsuz olmasın diye RAM, işlemci vs. yükseltme sınırlarını öğrenmeye çalışıyorum aslında.

Hazır yükseltmişken macun da yenilenecek ve desteklerse harici ekran kartı da takabiliriz. Teşekkür ederim bu arada.

Cihazı buldum nihayet: https://support.hp.com/tr-tr/document/c05723165

RAM, CPU, disk ne varsa yükseltebildiğimiz kadar yükseltmek istiyoruz. Yanlış parça alıp uyumsuz olmasın diye RAM, işlemci vs. yükseltme sınırlarını öğrenmeye çalışıyorum aslında.

Hazır yükseltmişken macun da yenilenecek ve desteklerse harici ekran kartı da takabiliriz. Teşekkür ederim bu arada.
İşlemci 7700 mü yoksa 7700T mi ?

İşlemci yükseltmesi yapılamaz o zaman. Çünkü ürünün biosunun desteklediği en iyi işlemciyi kullanıyorsunuz zaten.

i3-7100T veya Pentium işlemci kullansanız şuan ki i7 işlemcinize yükseltme yapabilirdiniz. Ram içinde gereksinimler attığınız HP Support linkinde yer alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı