HP AY003NT ısındıktan sonra işlemci kullanımı düşme sorunu

5usu6

Hectopat
Daha fazla  
Intel i3 5005U 2.0 GHz işlemcim var. CS:GO oynarken 70 derecede ve işlemci kullanım yüzdesi 80-95 iken bir anda 30-40'a düşüyor. Ne yapmam gerekli? Soğutucu şart mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Casper kullanıcısıyım ve son zamanlarda intel işlemci olan laptoplarda (ben dahil) bu tür sorunlar ortaya çıkmaya başladı son zamanlarda. Planlı eskitmenin sonuçlarından mı diye düşünmeye başlamadım değil.

benim ayarlarım bunlar arkadaşlar işlemci hızının düşmesinin bu ayarlar ile alakalı olduğpunu düşünüyorum fakat hangi ayarlar bu sorunu düzeltir bilmiyorum.Önerdiğiniz değiştirmem gereken ayar varsa söyleyin o ayar ile deneyeyim belki bi çözüm buluruz.

Dosya Ekleri

• cac.PNG
    cac.PNG
    5,5 KB · Görüntüleme: 85
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 80
  • Ekran Alıntısıs.PNG
    Ekran Alıntısıs.PNG
    5 KB · Görüntüleme: 82
  • Ekran Alıntısısa.PNG
    Ekran Alıntısısa.PNG
    5,6 KB · Görüntüleme: 84
Bende de aynı sorun vardı, ben çözmeyi başardım. Ekran Kartı kullanımım %50 , İşlemci kullanımım %40'dı ve işlemci sıcaklığım da 95'e dayandığında bilgisayarım kapanıyordu. Öncelikle Maksimum işlemci kullanımını %85'e ve minumum kullanımı da %10'a getirdim. Oyun ayarlarını en yüksekden bir düşüğüne getirdim (Zula'da Yüksek). Bunları yaptıktan sonra ısınma ve düşük FPS sorunum bitti ancak ekranda takılmalar oluyordu. Bunu da oyunun exe dosyasına sağ tıkladım özellikler dedim, uyumluluk sekmesinde Tam Ekran ölçeklendirmesinin tik işaretini attım ve bu sorunu da çözmüş oldum. Bu işlemleri yaptıktan sonraki değerlerim ise işlemci kullanımı %20 işlemci sıcaklığı 80 derece ve en önemlisi ekran kartı kullanımım da %90 üstüne çıktı ve sorunum çözülmüş oldu. Size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :kedi:
@5usu6 @mustafa babatürk @Siyah Martı @Lodge

Bende de aynı sorun vardı, ben çözmeyi başardım. Ekran Kartı kullanımım %50 , İşlemci kullanımım %40'dı ve işlemci sıcaklığım da 95'e dayandığında bilgisayarım kapanıyordu. Öncelikle Maksimum işlemci kullanımını %85'e ve minumum kullanımı da %10'a getirdim. Oyun ayarlarını en yüksekden bir düşüğüne getirdim (Zula'da Yüksek). Bunları yaptıktan sonra ısınma ve düşük FPS sorunum bitti ancak ekranda takılmalar oluyordu. Bunu da oyunun exe dosyasına sağ tıkladım özellikler dedim, uyumluluk sekmesinde Tam Ekran ölçeklendirmesinin tik işaretini attım ve bu sorunu da çözmüş oldum. Bu işlemleri yaptıktan sonraki değerlerim ise işlemci kullanımı %20 işlemci sıcaklığı 80 derece ve en önemlisi ekran kartı kullanımım da %90 üstüne çıktı ve sorunum çözülmüş oldu. Size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :kedi:
@5usu6 @mustafa babatürk @Siyah Martı @Lodge
Benim sıcaklık yukarda gördüğün gibi 75 dereceyi geçmiyor downclock yaptık 70-73 derecede gezindi . Seninkinide hemen deneyeceğim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı