HP BC303NT hoparlörü çalışmıyor

kopkeliekmek

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP BC001NT GTX960M İ7 6700HQ 4GB VRAM 16GB RAM 128GB M.2 SSD+2TBHDD
HP BC303NT GTX950M İ5 7200U 2GB VRAM 8GB RAM 256GB M.2 SSD+1TBHDD
ASUS X515JF İ5 1035G1 MX130 2GB VRAM 4GB RAM 256GB M.2 SSD
Merhaba HP BC303NT bir laptopa sahibim. Olayı baştan anlatayım.

Bende bu laptopun boş kasası vardı bende kasalarını değiştireyim dedim ve değiştirdim. Değişim sırasında hoparlörünüde yeni kasada olan hoparlör ile değiştirdim. Kasadaki en küçük cıvata yuvasına kadar her şeyleri aynı. Değişim öncesinde kendi kasasında sorunsuz çalışan hoparlör şu an sistem tarafından görülmüyor. Ne yaptıysam görmedi. Driver diyecekler için zibiliyorsun tane hem kendi sürücü kimliğinden hem de farklı modellerden Realtek driverları kurdum ama sistem görmüyor. 3 tane hoparlör denedim. Ama nafile. Bu modelden 2 tane var bende kasaları aynı işlemci ve ekran kartları farklı. Anakartları da aynı. 3 hoparlörüde çıkartıp ona taktım onda kusursuz çalışıyor ama sorunlu cihaza takınca hiçbir şekilde görmüyor. İlk kasa değiştirdiğimde aygıt sürücüsünde gözüktü ama yanında ünlem vardı. Artık hiç gözükmüyor aygıt yöneticisinde.

Hoparlör laptop hoparlörü. Yanlış anlamayın anakarta takılan laptopun içinde olan hoparlör. AUX girişiyle veya Bluetooth ile bağladığımda harici hoparlör çalışıyor. Teknik servise yollasam yaparlar mı? Parası neyse veririm. Mahalle tamircisine vermek istemiyorum laptopun içine ediyorlar üstüne para alıyorlar.

Geri
Yukarı