Çözüldü HP BIOS güncelleme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

466609

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, Valorant hatası nedeniyle Secure Boot açmam gerekiyordu ama açılmıyordu. Ben de konu açmıştım ama yardımcı olan olmadığı için kendim çözüm aradım ve yöntem olarak BIOS güncelleyin diyorlardı. Ben BIOS güncellemesini nasıl yaparım? Bu konuda çok bir bilgim yok maalesef daha önce hiç yapmadım iyi bilen biri detaylı bir şekilde anlatırsa mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.

Not: Kullandığım laptop HP marka. Anakart ve laptop modelini bilmiyorum nasıl bulacağımı da anlatırsanız iyi olur.

Çözüm
1630778186118.png

Arattığımızda M430 olduğu çıkıyor. Aslında m430. M330 değil. Sebebi bu olabilir.

3.PNG

Ayrıyeten.

4.PNG

5.PNG

Kuşkusuz model bu.
BIOS güncellemek istiyorsanız yapmanız gereken exe. Dosyası başlatmak. Sonra sistemi yeniden başlatın.
Karar sana kalmış. İşlem çok basit. BIOS sürümleri paylaşıldığı zamanları da uyuyor.

6.PNG

Seninki 2 Eylül 2016 tarihinde F17 sürümü kurulu. Ve bu da kantlıyor.
1630778186118.png

Arattığımızda M430 olduğu çıkıyor. Aslında m430. M330 değil. Sebebi bu olabilir.

3.PNG

Ayrıyeten.

4.PNG

5.PNG

Kuşkusuz model bu.
BIOS güncellemek istiyorsanız yapmanız gereken exe. Dosyası başlatmak. Sonra sistemi yeniden başlatın.
Karar sana kalmış. İşlem çok basit. BIOS sürümleri paylaşıldığı zamanları da uyuyor.

6.PNG

Çözüm
Eki Görüntüle 1158562

Eki Görüntüle 1158564

Ayrıyeten.

Eki Görüntüle 1158566

Eki Görüntüle 1158567

Kuşkusuz model bu.

Çok teşekkür ederim. Ama bir sorun var benim bilgisayarım pilsiz çalışıyor. Elektrik gittiğinde sorun olur mu? Technopat'ta kullanılamaz hale gelebilir diyor. O yüzden endişeliyim.

Çok teşekkür ederim. Ama bir sorun var benim bilgisayarım pilsiz çalışıyor. Elektrik gittiğinde sorun olur mu? Technopat'ta kullanılamaz hale gelebilir diyor. O yüzden endişeliyim.

Yükleme sırasında sorun olabilir. BIOS yükleme sırasında elektrik kesilme ihtimali bayağı düşük. Kesilirse anakart kullanılamaz oluyor. Güvendiğiniz anda yapın. 1 dk bile sürmez büyük ihtimal.

Yükleme sırasında sorun olabilir. BIOS yükleme sırasında elektrik kesilme ihtimali bayağı düşük. Kesilirse anakart kullanılamaz oluyor. Güvendiğiniz anda yapın. 1 dk bile sürmez büyük ihtimal.
Teşekkür ederim. Sanırım birazdan yapacağım. Umarım sorun olmaz.
Eki Görüntüle 1158562

Eki Görüntüle 1158564

Ayrıyeten.

Eki Görüntüle 1158566

Eki Görüntüle 1158567

Kuşkusuz model bu.

Eki Görüntüle 1158570

Güncelledim şu an sorunsuz çalışıyor. Teşekkür ederim. Çözüm olarak raporladım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı