HP dizüstü bilgisayar BIOS güncelleme nasıl yapılır?

Botde

Yoctopat
Daha fazla  
Tekrar merhaba, bilgisayarım HP BC300NT, büyük ihtimal BIOS'u güncel değil ama emin olmak için tekrar soruyorum. BIOS'u aşağıdaki bağlantıdan güncelleyeyim mi?

image.png

image.png

image.png

Son düzenleyen: Moderatör:
F.69 BIOS gözüküyor. İndirme linkinde de F.69 Rev A var. Yani güncel. Tarihten dolayı farklı sürümler olduğunu düşünebilirsin ancak Insyde diye bir geçmiş sürümü gözükmüyor linkte, demek ki aynısı olma ihtimali yüksek. Çok şüphelendiysen indir, çalıştır, ilerle derken oku. Zaten ne yapılacağını sana anlatıyor. Tekrar kurmuş olursun.

F.69 BIOS gözüküyor. İndirme linkinde de F.69 Rev A var. Yani güncel. Tarihten dolayı farklı sürümler olduğunu düşünebilirsin ancak Insyde diye bir geçmiş sürümü gözükmüyor linkte, demek ki aynısı olma ihtimali yüksek. Çok şüphelendiysen indir, çalıştır, ilerle derken oku. Zaten ne yapılacağını sana anlatıyor. Tekrar kurmuş olursun.
Maalesef tarihler ve Rev.A kısmı beni yanılttı ve tekrar kurdum.

Sürümler aynı, uğraşmaya ve riske girmeye değmez.
Kurulumu tamamladım sen ne tür bir riskten bahsetmiştin?

Kurulumu tamamladım sen ne tür bir riskten bahsetmiştin?

Ne olur olmaz aksilik olur güç kesilir, batarya ani güç keser, fişe bağlı ise aniden elektriklerin gideceği tutar gibi aksilikler. BIOS güncelleme sırasında USB bellekler veya portlar aksilik yapar ve BIOS çöker.

Ne olur olmaz aksilik olur güç kesilir, batarya ani güç keser, fişe bağlı ise aniden elektriklerin gideceği tutar gibi aksilikler. BIOS güncelleme sırasında USB bellekler veya portlar aksilik yapar ve BIOS çöker.
Recovery konusunda o kadar risk yok HP için, gördüğüm en rahat düzeltme komutlarına sahiptiler. Windows + B basarak açılış yapınca eskisini kendi kuruyor.

Şu an kurulumu yaptığım bilgisayarımdan yazıyorum. Kurulum esnasında benim görebildiğim bir sıkıntı yaşanmadı. Bir sorun olmamıştır değil mi?

Şu an kurulumu yaptığım bilgisayarımdan yazıyorum. Kurulum esnasında benim görebildiğim bir sıkıntı yaşanmadı. Bir sorun olmamıştır değil mi?
Bu yorumu yazarken "yaşanmadı" kelimesinden sonra cümlenin sonuna nokta koyarken birkaç kere alt satıra a
tladı yazıyordum ve tam gördüğünüz gibi oldu. Bu benden kaynaklanıyordur muhtemelen ama garibime gitti.

@Nevertalk1 ve @391065 hocam görüşlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:

Bu yorumu yazarken "yaşanmadı" kelimesinden sonra cümlenin sonuna nokta koyarken birkaç kere alt satıra a
tladı yazıyordum ve tam gördüğünüz gibi oldu. Bu benden kaynaklanıyordur muhtemelen ama garibime gitti.

@Nevertalk1 ve @391065 hocam görüşlerinizi merak ediyorum.
Genelde BIOS hatalarında işletim sistemini açamazsın. Muhtemelen dediğin gibi senden olmuştur. Absrm'ın da dediği risk bu zaten. Elinde ölü anakart kalabildiği için risk diyor. Yeni teknolojiler yeni koruma katmanlarını da yanına getiriyor ancak risk her zaman oluyor.

Genelde BIOS hatalarında işletim sistemini açamazsın. Muhtemelen dediğin gibi senden olmuştur. Absrm'ın da dediği risk bu zaten. Elinde ölü anakart kalabildiği için risk diyor.
Ben de boot etmez diye düşünmüştüm ama sağlama almak adına bilgili olduğunu düşündüğüm kişilere danışmayı tepmek de istemedim.

Geri
Yukarı