HP BIOS Menüsü CPU Core Voltage yok

Dostum yabancı forumlarda senin için ufak araştırma yaptım. AMD mobil işlemcilerde sadece TDP değerini düşürebilirsin.

Bu yazılımı kurup maksimum TDP değerini 35W'dan 15W düşürebilirsin.

TDP nedir diye soracaksan:

İşlemci Turbo Boost var. Yüksek frekansa çıkarken bilgisayardan belli bir güç çekiyor işlemci Turbo Boost açıkken yüksek frekansa çıkmak için. Bu güç değeri W olarak ölçülür. Yani bunu düşürürsen işlemci düşük güç çekeceği için normal şekilde sıcaklığıda düşecektir işlemcinin.

Dostum yabancı forumlarda senin için ufak araştırma yaptım. AMD mobil işlemcilerde sadece TDP değerini düşürebilirsin.

Bu yazılımı kurup maksimum TDP değerini 35W'dan 15W düşürebilirsin.

TDP nedir diye soracaksan:

İşlemci Turbo Boost var. Yüksek frekansa çıkarken bilgisayardan belli bir güç çekiyor işlemci Turbo Boost açıkken yüksek frekansa çıkmak için. Bu güç değeri W olarak ölçülür. Yani bunu düşürürsen işlemci düşük güç çekeceği için normal şekilde sıcaklığıda düşecektir işlemcinin.
Termal macundan sonra gerek kalmaz ise bunlara başvurmayı pek olumlu düşünmedim ama sen ne dersin?

Aynen haklısın dostum garantisi varsa servise ver ilk olarak macun değişimi yapsınlar. Gaming laptoplar normal şekilde ısınır dostum. Bunun en iyi çözümü macun değişimi yapmaktır. Ama işe yaramaz ise TDP değerini düşürme işlemini gözden geçir derim.

Geri
Yukarı