HP Compaq DC5800 anakart overlock destekliyor mu?

Tamamdır hocam bilgisayarı açıyorum.
Hocam dediğiniz yerdeki kodu aldım not defterine programı da indirdim.

Son düzenleme:
Şimdi programı açın ve attığım rehberdeki "Peki ne yapacağız bu programlarla, adım adım gösterelim" adımından itibaren uygulamaya çalışın fakat orada da dediğim gibi azar azar artırın. Eğer o programla da artmıyorsa (yani artırdığınızda bilgisayar donarsa/görüntü bozulursa/mavi ekran verirse) bilin ki OC yapılmıyor.

Hatayla karşılaşırsam nasıl düzeltirim peki?

Hocam böyle bir hatayla karşılaştım get FSB basınca.

O anakartın üstünden not aldığınız PLL'yi oradaki kodlar içerisinden seçtiniz mi?

O anakartın üstünden not aldığınız Pll'yi oradaki kodlar içerisinden seçtiniz mi?

Ha unuttum oradakini yazdım pardon bu arada kod bu
SLG84516S.
K333204Smb.
0829.
Hocam benim kodu bulamadım Click generatorde.

Son düzenleme:
SLG ile başlayan kod normalde oraya gireceğiniz kod fakat program da şansınıza o kodu eklememiş, dolayısıyla OC yapamazsınız. Ancak anakart değiştirirseniz yapabilirsiniz. Başka programlar da olabilir bu arada, ClockGen gibi, muhtemelen kullanım mantığı aynıdır o programın da aslında bir bakmanız lazım. PLL'yi seçtikten sonra hata vermezse deneyin bakalım, sonra sistem donarsa yeniden başlatırsınız.

Bir şansımı deniyeyim hocam anakart da 4 slot var pek de bırakasım yok.
Yani en iyi özelliği bu anakartın

DDR3 8 GB veya 16 GB RAM desteğini bırakmak istemiyorsanız size anakart modellerini önerebilirim, değiştirmek istediğinizde o modellere bakarsınız ya da direk yeni sistemlere geçersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…