HP Compaq Elite 8300 MT ile GT 1030 uyumlu mu?

Jawierd

Centipat
Makaleler
1
Selamlar, uzun zamandır bilgisayarıma ekran kartı takmayı düşünüyorum. Ve sanırım GT 1030 modelini takmaya karar verdim. Fakat unuttuğum bir şey var. Anakartım GT 1030'a uygun mu? Bilgisayarım HP Compaq Elite 8300 MT. Anakartın modelini bilmiyorum. Pek bir bilgim yok. Nasıl bakacağım hakkında da bilgim yok. Ben GT 1030'un bu bilgisayara takılıp takılmayacağını nasıl öğreneceğim?

Takılır takılmasına da kasana sığar mı bilmiyorum. Biraz araştırdım MT model kasa içi görüntüsü bulamadım. Sığarsa neden olmasın.

Takılır takılmasına da kasana sığar mı bilmiyorum. Biraz araştırdım MT model kasa içi görüntüsü bulamadım. Sığarsa neden olmasın.
Kasam küçük boy olan değil. Yani biraz büyük kasa. Kasamın fotoğrafını aşağıya koyacağım ama ona da sığmazsa heveslerim yıkılacak büyük ihtimal.
1610799338606.png

Kasam küçük boy olan değil. Kasamın fotoğrafını aşağıya koyacağım ama ona da sığmazsa heveslerim yıkılacak büyük ihtimal. Eki Görüntüle 838584

Screenshot_1.png

Anakartın buna benzer ise kırmızı ile işaretlediğim yere takacaksın kartı. Kasaya dik olarak sığar diye düşünüyorum ama kesin konuşamayacağım. Kasa içine açıp bakabilirsin, kartın boyutu ile karşılatırabilirsin göz kararı.

Eki Görüntüle 838585

Anakartın buna benzer ise kırmızı ile işaretlediğim yere takacaksın kartı. Kasaya dik olarak sığar diye düşünüyorum ama kesin konuşamayacağım. Kasa içine açıp bakabilirsin, kartın boyutu ile karşılatırabilirsin göz kararı.
CPU-Z'den bakayım dedim fakat orada da yazmıyor. SS'ini bıraktım aşağıya. Siz biliyorsanız bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• asd.PNG
    asd.PNG
    28,2 KB · Görüntüleme: 67
Net bir sonuç bulamadım. Dediğim gibi kasanın kapağını açıp baksan görürsün PCI Express slotu var mı yok mu diye, bence vardır.
Hocam şimdi babamla açıp baktık. Babam sığar dedi takılabilir dedi. Bilgisayar teknisyeni olduğu için ona güveniyorum ama sana da sorayım dedim bi. Sence sığar mı? Yani takabilir miyim?

Dosya Ekleri

• c2667b4b-3778-47f7-b91b-b4df82ccf33a.jpg
    c2667b4b-3778-47f7-b91b-b4df82ccf33a.jpg
    263,3 KB · Görüntüleme: 68
Hocam şimdi babamla açıp baktık. Babam sığar dedi takılabilir dedi. Bilgisayar teknisyeni olduğu için ona güveniyorum ama sana da sorayım dedim bi. Sence sığar mı? Yani takabilir miyim?
Baban doğru söylemiş, sığar. En üstteki beyaz yada onun altındaki siyah girişe takabilirsin. Zaten çıkış sağ taraftan. En alttaki gereksiz olmuş.

Baban doğru söylemiş, sığar. En üstteki beyaz yada onun altındaki siyah girişe takabilirsin. Zaten çıkış sağ taraftan. En alttaki gereksiz olmuş.
Hocam biraz saçma olucak ama, yeni açtığım halde PSU'nun kaç W olduğunu unuttum. Ama galiba 320'ydi. Sizce besler mi?

Ekran kartı için önerilen 300 watt yalnız işlemciyi de bilmek lazım, ben yeter diye düşünüyorum eğer sağlam bir PSU ise.

Geri
Yukarı