HP Compaq Mini CQ10-500ST XP AHCI-SATA Driver

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
TT_Tekniker
Merhabalar, elimde CompaqMiniCQ10-500ST pc var. Windows XP kurmak için sata entegrasyonlu bir USB yaptım fakat kullandığım driver buna uygun olmadı sanırım. Konu hakkında bilgisi olan ve güncel sürücü için yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Ceza aldığım için yazamadım. İşletim sistemini USB 'ye atabiliyorum fakat atmadan önce eski notebook'larda sata driverini bu XP isosuna NLİTE isimli bir programla entegre ediyorduk. Bir driver buldum ama işimi görmedi.

10+ yaşındaki yedek laptobumda XP SP3 kurulu, herhangi bir ek işlem yapmadan kurulum yapınca sorun yaşamıyorum.

Hiç direkt denedin mi?
Sorun yaşıyorsan Bios'da sata modunu disable yapınca HDD görmeme gibi bir sorunun varsa sorunun ortadan kalkıyor olması lazım?

İki şekilde de olmuyorsa ve bahsettiğin yöntem gerekli ise drivera laptop üretici sitesinden bakabilirsin.

Kolay gelsin

Normal kurulumda disk yok hatası almaktayım ne yazıkki. Bios kilitli müdahale edemiyorum problem bundan kaynaklanıyor. Üretici sitesinden çektiklerim de işe yaramadı yani denedim. Teşekkürler :)

Bios kilitli derken ayarları sabit parola korumalı değil sadece BOOT ayarlarını değiştirebiliyorsunuz. Bu tip cihazlardan bir bilgisayar. Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı