HP elite 7100 mt için SSD önerisi

Tolga Sarıkaya

Hectopat
Daha fazla  
Benim sorum: Benim bilgisayarım HP elite 7100 mt orijinal HP'dir. İçerisine Asus 750 TI Strix O.C ekran kartı taktım tek orj. olmayan şey o. Ben bu bilgisayara SSD alabilir miyim? Bir sorun vesaire bir şey çıkarır mı? Hazır konusu açılmışken bir de RAM tavsiyesi istiyorum aşağıda atacağım link deki RAM'i alabilir miyim? Çünkü bir arkadaşımdan duyduğum bilgiye göre orijinal HP bilgisayarına başka bir RAM takamazmışsın.

Bahsettiğim Linkler(Link paylaşılıyor mu bilmiyorum.);
1- Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) (Kingston 120 GB HyperX fury sata 30 cache SSD okuma 500mb yazma 500 mb.)
2- Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9 PC Ram (Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz CL9 PC RAM)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizin çok farklı kombinasyonları var. Anakart modelinizi ve sisteminizde takılı olan ramları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Max 16 gb-4 slot ram desteği olduğu yazıyor ancak kesin bilgi için anakart modeli gerekli.

Sisteminizide kullanılan h57 chipset sata3 (6gb/s) desteklememekte. Yani SSD alsanız bile yarı performansta sata2 (3gb/s) yani max 300 megabayt/s okuma-yazma hızında kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı