HP EliteBook 840 laptop kapandıktan sonra açılmamaya başladı

• Konuyu başlatan 2may
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 40

2may

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
HP EliteBook 840 isimli laptopa sahibim, bu ada sahip birçok versiyon varmış fakat tam modelini bulamadım, sanırım G1 ya da G2 olan versiyonu. Bugün YouTube'dan video izlerken bilgisayar durduk yere, şarjı varken kapandı. Şarjda değildi. Bende şarjı bitmiştir dedim ve şarja taktım, kendime kahve yapmak için kalktım. 5 dakika geçmesine rağmen ki normalde zaman geçmeden prize takılıyken açılması gereken laptop açılmıyordu. Tuşuna bastım, farklı prize taktım tepki yok. Ben de bataryasını söktüm ve taktım, tam o anda alttaki fanı hızlıca çalışmaya başladı. O fan hiç o kadar ses yapmamıştı yıllardır, tüm gücüyle dönüyordu.

Biraz bekledim ve fark ettim ki bilgisayar kapalı olmasına rağmen fan bağırıyor. Bilgisayarı açma tuşuna bastım, fan normal hızına döndü fakat bilgisayarın VGA girişi 5 dakika içinde dokunulamayacak ısılara çıktı, elimle anlıyordum. Ayrıca bilgisayar açılmıyor, Windows ekranında kalıyordu. Sebebi ne olabilir? Bilgisayar iş bilgisayarı ve açıp işi bitirmemiz lazım.

Sorunumu çözmem gerek, hızlı atmam gerekti. İşimi bitirmem lazım ve kimse bilmiyor sorunun çözümünü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı