Hp Envy 15-k000st Notebook

DeliSavar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bir süre önce msi almayı düşünüyordum fakat aradığım cihaz türkiyede bulunmuyordu. Bende kararımı değiştirdim daha düşük fiyatlı bir pc alayım dedim ve aşağıdaki bilgiaayarı almaya karar verdim. Merak ettiğim işlemcisi 2 çekirdek 2 çekirdek olmasının bana nasıl bir zararı olur? 4 çekirdek abartıya mı kaçıyor ? Photoshop indesign illustrator kullanıyorum ve tabii ki oyun da oynayacağım internette araştırdım fakat alanlar arasında bir şikayet bulamadım. Herkes memnun gibi ben birde sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Teknosa

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci iyi. Sorun çıkarmaz. Rahat kullanırsın.Zaten 2 çekirdekli İ7, 2 çekirdekli İ5'ten daha iyidir.İ7'ninde üzerinde işlemci yok zaten. Ekran kartı Gtx 850m 4 gb - 128 bit. Oyunlarda da baya rahat çalışır.

Bu pc bir hybrid pc. Yani ultrabook ile laptop karışımı. Işlemci tam bir enerji tasarufcusu. 16 gb ram abartı. Bilgisayar oyun oynamadığın durumlarda uzun pil ömrü sunar. Masa üstünde kullanırken 850 gpu ile oyun performansı sunar. Ama beklentin yüksek olmasın. Eğer mobillik istemiyorsan yani ben pc yi okula götürüyorum, yanımda çok gezdiriyorum diyorsan al. Fakat hayır gezdirmicem alcam evde masa üstünde durucak arada bir tv ye bağlayıp film izlerim diyosan. Tavsiyem bu fiyata büyük ekranlı bi masa üstü pc toplaman veya doların düşmesini bekleyip lenovo y510p, lenovo y50 alabilirsin. Ben dolar yukselmeden önce y510p yi 2886 TL den. Y50 ise 3150 TL den aldım.

Bu pc bir hybrid pc. Yani ultrabook ile laptop karışımı. Işlemci tam bir enerji tasarufcusu. 16 gb ram abartı. Bilgisayar oyun oynamadığın durumlarda uzun pil ömrü sunar. Masa üstünde kullanırken 850 gpu ile oyun performansı sunar. Ama beklentin yüksek olmasın. Eğer mobillik istemiyorsan yani ben pc yi okula götürüyorum, yanımda çok gezdiriyorum diyorsan al. Fakat hayır gezdirmicem alcam evde masa üstünde durucak arada bir tv ye bağlayıp film izlerim diyosan. Tavsiyem bu fiyata büyük ekranlı bi masa üstü pc toplaman veya doların düşmesini bekleyip lenovo y510p, lenovo y50 alabilirsin. Ben dolar yukselmeden önce y510p yi 2886 TL den. Y50 ise 3150 TL den aldım
Yanımda gezdiricem ekran kalitesi yüksek olsun istiyorum fakat lenovolar da böyle bir durum mevcut değil ekranları çok kötü msi gs60 pro düşünüyordum tam aradığım bilgisayar dı fakat cihazı bir türlü bulamadım :( Asus n750jk aldım sorunlu çıktı değiştirdim oda sorunlu çıktı sonrasında para iadesi aldım asua müşteri hizmetleri bakımından çok duyarsız ve ilgisiz asus ta almak istemiyorum bu yüzden. Sizin önerebileceğiniz bir notebook var mı ? Ekranı iyi işlemcisi i7 sarj hiç problem değil yanımda taşıyabileceğim bir cihaz olsun kasa kaliteside iyi olmalı tabi :)

Ekran konusunda beklentin tam olarak ne bilmiyorum fakat Lenovoda y50 de ekran biraz soluk ama pekde fark edilmiyo zaten ekranın renk ayarı var Leonovun kendi yazılımı ile geliyo. Y50 de kasa metal, klavyenin olduğu kısım dokunma hissi çok güzel olan mat kavuçuksu bir yapıda. Ve soğutma sistemi klavyeden ve bilek dayama yerlerinden uzak elinde ısınma hissetmiyorsun. Ve y50 cidden ince çok güzel bir tasarıma sahip. Asuslardan bende pek memnun degilim masa üstü donanımlarındaki başarısı laptoplarda yok. Lenovoda servis olayı çok iyi çözemedikleri sorunlar durumunda direk para iaesi yapıyolar sen daha bişi söylemeden. Lenovo y510p de arza meydana geldi servise yolladım vatandan 1 ay olduğu gün para iadesi yaptılar bende onun yerine y50 aldım ondan menunum. Msi ler malzeme kalitesi olarak iyi ama çok pahalılar. şu an için tavsiye edebilecegim y50 var kullandım ve memnun kaldım. soğutma sistemide güzel resimlerine bakabilrsin çift fanlı ince ve hafif bir pc.

Yanımda gezdiricem ekran kalitesi yüksek olsun istiyorum fakat lenovolar da böyle bir durum mevcut değil ekranları çok kötü msi gs60 pro düşünüyordum tam aradığım bilgisayar dı fakat cihazı bir türlü bulamadım :( Asus n750jk aldım sorunlu çıktı değiştirdim oda sorunlu çıktı sonrasında para iadesi aldım asua müşteri hizmetleri bakımından çok duyarsız ve ilgisiz asus ta almak istemiyorum bu yüzden. Sizin önerebileceğiniz bir notebook var mı ? ekranı iyi işlemcisi i7 sarj hiç problem değil yanımda taşıyabileceğim bir cihaz olsun kasa kaliteside iyi olmalı tabi :)
Acer düşünür müsün?
www.hepsiburada.com: Acer VN7-791G-78M4 Intel Core i7 4710HQ 2.5GHz / 3.5GHz 16GB Fiyatı

İşlemcisi daha iyi. Ekran kartı ise 860m. Beklentilerini karşılayacaktır.

Ekran konusunda beklentin tam olarak ne bilmiyorum fakat Lenovoda y50 de ekran biraz soluk ama pekde fark edilmiyo zaten ekranın renk ayarı var Leonovun kendi yazılımı ile geliyo. Y50 de kasa metal, klavyenin olduğu kısım dokunma hissi çok güzel olan mat kavuçuksu bir yapıda. Ve soğutma sistemi klavyeden ve bilek dayama yerlerinden uzak elinde ısınma hissetmiyorsun. Ve y50 cidden ince çok güzel bir tasarıma sahip. Asuslardan bende pek memnun degilim masa üstü donanımlarındaki başarısı laptoplarda yok. Lenovoda servis olayı çok iyi çözemedikleri sorunlar durumunda direk para iaesi yapıyolar sen daha bişi söylemeden. Lenovo y510p de arza meydana geldi servise yolladım vatandan 1 ay olduğu gün para iadesi yaptılar bende onun yerine y50 aldım ondan menunum. Msi ler malzeme kalitesi olarak iyi ama çok pahalılar. şu an için tavsiye edebilecegim y50 var kullandım ve memnun kaldım. soğutma sistemide güzel resimlerine bakabilrsin çift fanlı ince ve hafif bir pc.

Bugün vatana gittim fiyatı biraz fazla geldi bana 5.500 e daha güzel msi lar var ama lanet olsun ki bir türlü getirmiyorlar bulamazsam en son çare bunu alacağım 16 gb ram istiyordum fakat 8 gb var mecbur kalırsam upgrade ederim. malzeme kalitesi ve tasarımı çok hoşuma gitti.

www.vatanbilgisayar.com: MSI GS60 GHOST CORE İ7 4710HQ 2.5GHZ-8GB-128SSD+1TB-15.6''-2GB-W8.1 - Vatan Bilgisayar

Acer düşünür müsün?
www.hepsiburada.com: Acer VN7-791G-78M4 Intel Core i7 4710HQ 2.5GHz / 3.5GHz 16GB Fiyatı

İşlemcisi daha iyi. Ekran kartı ise 860m. Beklentilerini karşılayacaktır.

Bunada bugün mediamarkt ta baktım fakat parmak izi çok kalıyor ve touch pad i pek hoşuma gitmedi.

Msi güzel ama pahalı bence. Tabi tercih gene senin. Ama dediğim gibi hem biraz daha araştır hemde o sürede dolar biraz düşsün. Acer o kasası güzel fakat ısınma problemi çıkarır. ve sogutmasıda güzel değil. Msi alıcaksan hepsiburada ve gittigidiyordan da takip edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı