HP envy 15-K202nt macOS kurulumu

BIOS'tan boot işlemi sırasında USB girişlerini 2.0 çalıştıran bir yer buldum işaretledim. Yükledi fakat şöyle bir ekran çıktı. Anladığım kadarıyla klavyeden oklara basınca değişiyor falan ekrana yazdırmada bir problem var.
IMG_3057.JPG

IMG_3059.JPG

Bir ara da Mac'İn yüklenme ikonunu gördüm açıyor ama okunmuyor. Her şeyi en baştan yükledim bu işlemleri uygulamadan önce. Sadece kendi işlemcime uygun config dosyasını ekledim. Ne yapmalıyım bir sonraki adıma geçmek için?
IMG_3056.JPG

UEFI-->>Legacy yapmama gerek var mı? Varsa eğer boot menüsünden paylaştığım yerden mi yapılıyor? Çıkan uyarıya evet dersem sorun olur mu? Umarım yeterince açıklayıcı anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkünse güncel imaj ile dener misin ?

USB'im 8 GB olduğu için ne yazık ki çok az bir farktan ötürü güncel imajı yükleyemiyorum, denedim ama hata verdi. Evde 16 GB ve üstü başka USB yok. Ben de USB alacaktım zaten 3.0 almayı planlıyorum. Bu işlemlerde 3.0 olması bir problem arz eder mi?

3.0 olması sorun olabilir. Ayrıca sorun olmaması gerekir. USB'yi disk yönetiminden eski hale getirip tekrar yazmayı dene.
Şu anki USB 2.0 Sandisk "7.986.000.000 bayt" farklı exFAT uygun mu .
Denedim ne yazık ki yaklaşık bir 10-17 MB (USB formatına göre) civarı yer eksik kalıyor. Fat32 kullanıyorum 17 gerekiyor. Yeni USB 2.0 mı 3.0 mı olsun tam ne demek istediğinizi anlayamadım ?

Yeni USB ile çalıştırdım. HD 5500 config kullandım, Inject Intel dedim olmadı aynı. Inject Intel ve edid dedim o zaman bu ekrana bile gelemeden hata verdi. Sadece Inject intel ile aldığım sonuç en üstte paylaştığım kesik çizgili görüntü geliyor yine. Ne yapmalıyım?

Config dosyana uygun SMBIOS'lar ekleyip denemeler yap.

HD 5500 için olan dosyayı rehbere göre açıp SMBIOS 13,1 yapıp kaydet.
Sonra USB'den boot ettikten sonra Clover menusünden Injet Intel işaretleyip dene, aynı sorun olursa Injet EDID ile her ikisi birden işaretleyip dene.
Sorun devam ederse bu işlemleri 13,2 ve 13,3 yapıp tekrar dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı