HP Envy dv7-7300ET 10.9 Mavericks Kurulumu

mbrider

Hectopat
Laptop özellikleri

Kod:
Anakart:
      CPU Türü                Mobile QuadCore Intel Core i7-3630QM, 2400 MHz
      Anakart Adı             Hewlett-Packard HP ENVY dv7 Notebook PC
      Anakart Çipseti         Intel Panther Point HM77, Intel Ivy Bridge
      Sistem Belleği          16279 MB
      BIOS Türü               Insyde (10/03/2013)

Görüntü Birimi:
      Görüntü Bağdaştırıcısı  Intel(R) HD Graphics 4000  (2112 MB)
      Görüntü Bağdaştırıcısı  NVIDIA GeForce GT 650M  (2048 MB)
      3D-Hızlandırıcı         Intel HD Graphics 4000
      3D-Hızlandırıcı         NVIDIA GeForce GT 650M
      Monitör                 Genel PnP Monitör [NoDB]

Çokluortam:
      Ses Bağdaştırıcı        IDT 92HD91BXX @ Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller [C-1]
      Ses Bağdaştırıcı        Intel Panther Point HDMI @ Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller [C-1]

Depolama :
      Depolama denetleyici    Intel(R) Mobile Express Chipset SATA RAID Controller
      Depolama denetleyici    Microsoft Depolama Alanları Denetleyicisi
      Disk Sürücüsü           Hitachi HTS541010A9E680  (1000 GB, 5400 RPM, SATA-III)
      Disk Sürücüsü           Hitachi HTS541010A9E680  (1000 GB, 5400 RPM, SATA-III)
      Optik Sürücü            hp BD MLT UJ260
      SMART Sabit Disk Durumu   OK

Bölümler:
      C: (NTFS)                                         300.0 GB (235.8 GB boş)
      D: (NTFS)                                         600.0 GB (416.1 GB boş)
      Toplam Boyut                                      900.0 GB (651.8 GB boş)
    HFS+ Format                    900.0 GB    BOŞ

Giriş:
      Klavye                                            HID Klavye Aygıtı
      Klavye                                            Standart PS/2 Klavye
      Fare                                              HID uyumlu fare
      Fare                                              Synaptics SMBus TouchPad

Ağ:
      Birincil IP Adresi                                192.168.2.99
      Birincil MAC Adresi                               A0-B3-CC-4E-CC-C5
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Bluetooth Aygıtı (Kişisel Alan Ağı)
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 2230
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Microsoft Wi-Fi Doğrudan Sanal Bağdaştırıcısı
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek PCIe GBE Ailesi Denetleyici  (192.168.2.99)

Çevre Birimleri:

USB2 denetleyici                                  Intel Panther Point PCH - USB 2.0 EHCI Controller #1 [C-1]
      USB2 denetleyici                                  Intel Panther Point PCH - USB 2.0 EHCI Controller #2 [C-1]
      USB3 denetleyici                                  Intel Panther Point PCH - USB 3.0 xHCI Controller [C-1]
      USB-Aygıt                                         Generic Bluetooth Adapter
      USB-Aygıt                                         Generic USB Hub
      USB-Aygıt                                         Generic USB Hub
      USB-Aygıt                                         HP Truevision HD
      USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
      USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
      USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı
      USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı
      USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
      USB-Aygıt                                         Validity Sensors (WBF) (PID=0018)
      Pil                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
      Pil                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
      DMI BIOS Sağlayıcısı                              Insyde
      DMI BIOS Sürümü                                   F.29
      DMI Sistem Üreticisi                              Hewlett-Packard

--------[ Debug - PCI ]-------------------------------------------------------------

B0A D00 F00:  Intel Centrino Wireless-N 2230 BGN 2x2 HMC WiFi/Bluetooth Adapter

B0B D00 F00:  Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter

B00 D1F F02:  Intel 82801HB(M) ICH8(M) - SATA RAID Controller

B00 D1D F00:  Intel Panther Point PCH - USB 2.0 EHCI Controller #1 [C-1]

B00 D1A F00:  Intel Panther Point PCH - USB 2.0 EHCI Controller #2 [C-1]

B00 D14 F00:  Intel Panther Point PCH - USB 3.0 xHCI Controller [C-1]

B00 D02 F00:  Intel Ivy Bridge-MB - Integrated Graphics Controller (MB GT2)

B01 D00 F00:  nVIDIA GeForce GT 650M (HP) Video Adapter

B00 D1B F00:  Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller [C-1]

B00 D1F F00:  Intel HM77 Chipset - LPC Interface Controller [C-1]

--------[ Debug - Unknown ]-----------------------------------------------------
    Monitor ID      LGD0283: Genel PnP Monitör [NoDB]
    Monitor Model   LP173WF1-TLB5
    Monitor Vendor  LG Display
    PnP             HPQ6001: HP Wireless Button Driver [NoDB]
    PnP             HPQ8001: Standart PS/2 Klavye [NoDB]

Bu laptopta Unibeast ile mavrics usb hazırladım. Kurulum ekranına geliyorum fakat HDD'ler yok. BIOS'ta HDD ayarları olmadığı için AHCI ya da diğer işlemleri yapamıyorum.

Nasıl kurulum yapabilirim?

vxg2j.jpg

Görüldüğü gibi hdd ler yok:

Burda ise hdd ler var:

vxg3k.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosta sata ahci yok... InsydeBios H20 sata ahci bulmanız HP Laptopların Pavilion serisinde mümkün değil diğer markalarda mevcut olma ihtimali var... Nasıl aşıyoruz?
Kod:
-v cpus=1 PCIRootUID=0 npci=0x3000
ile aşıyoruz... Forumlarda birçok yerde bahsettim HP laptoplarda genel sorundur Sata ahci enable...

Ben o kodları da denedim fakat başlamadı ama başka bir çözüm buldum. AppleAHCIPort.Kext dosyası içinde değişkilik yapınca hddler halloldu. Teşekkürler bu arada.
Yanlız şöyle bir sorum olacak Benim boot seçeneklerinde ikinci hdd yi boot yaptıramıyorum bu sebeple mavricks boot loader ı nası başlatabilirim? Clover boot loader nasıl kurulur bilmiyorum Ve ilk hdd de win 8.1 var uefi kurulumla nasıl yapabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Halletmenize sevindimde keske degisiklikleri nasil ve ne sekilde oldugunu paylassaydiniz. Sadece degisiklik yaptim oldu degilde sunu sole degistirdim deseydiniz simdi bende denerdim.

- - - Güncellendi - - -

Biosta sata ahci yok... InsydeBios H20 sata ahci bulmanız HP Laptopların Pavilion serisinde mümkün değil diğer markalarda mevcut olma ihtimali var... Nasıl aşıyoruz?
Kod:
-v cpus=1 PCIRootUID=0 npci=0x3000
ile aşıyoruz... Forumlarda birçok yerde bahsettim HP laptoplarda genel sorundur Sata ahci enable...

Verdiginiz kod ve forumdaki diger kod lari her sekilde denememe ragmen en iyi sonuc siyah ekran. Sanirim vga kextlerle ilgili bir durum belkide arkada osx kurulum ekrani acik ama ben goremiyorum.

Halletmenize sevindimde keske degisiklikleri nasil ve ne sekilde oldugunu paylassaydiniz. Sadece degisiklik yaptim oldu degilde sunu sole degistirdim deseydiniz simdi bende denerdim.

- - - Güncellendi - - -

Verdiginiz kod ve forumdaki diger kod lari her sekilde denememe ragmen en iyi sonuc siyah ekran. Sanirim vga kextlerle ilgili bir durum belkide arkada osx kurulum ekrani acik ama ben goremiyorum.

HDD leri şu şekilde aştım. İntel sürücü id sini kexte ekledim. İstiyorsanı kexti paylaşıyorum alabilirsiniz.
https://drive.google.com/file/d/0B_cXrbYj9i60eGFjb2I3a0thUDQ/edit?usp=sharing

- - - Güncellendi - - -

Bu adresteki kext i usb içerisindeki S/L/E klasörüne yapıştırıp tekrar deneyin hdd ler gözükecektir. Ben kod olarak " -v cpus=1 IGPEnabler=No GraphicsEnabler=No " kullandım siz de deneyin olmadı " igpenabler= yes " de olabilir.
https://drive.google.com/file/d/0B_cXrbYj9i60eGFjb2I3a0thUDQ/edit?usp=sharing

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı