HP Envy Notebook Mac OS X kurulum sorunu

EmreBskn

Hectopat
Daha fazla  
Çözüm: Başka bir arkadaşın konusuna bakarken denk geldi. HP bilgisayarlarda "cpus=1" eklemeniz gerekiyo diye yazıyordu denedim oldu. clover dan options kısmına "cpus=1" ekledim çalıştı. Fakat şimdi şöyle bir sorun var clover ı boot menusune eklerken bır kac defa bastım olmadı dıye 3 tane clover gorunuyo hepsı aynı ısı yapıyor sorun yok ama onları nasıl 1 taneye dusurebılırım ?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar,

Mevcut ultrabook'umun özellikleri (HP ENVY Ultrabook 6-1110et):

• İşlemci: 1,7 GHz Intel Core i5-3317U
  • Yonga Seti: Intel HM77 Express
  • Bellek: 8 GB DDR3
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7670M (2 GB DDR3 ayrılmış)

Kurulum ekranına giremeden karşıma gelen ve takıldığım ekran görüntüsü:

jJDW5G.jpg

Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi » Technopat adresindeki kurulum rehberine göre kurulum yapmak için uğraştım. Videodaki her şeyi adım adım inceleyip yaptım 2 yerde videodan farklı hareket etmek durumunda kaldım.

1- Videoda Nvidia ekran kartı için kurulum yapıldığından NVDA yazılı klasorları sildi bende ATİ ekran kartı var bende bunun için başında AMD yazan her şeyi sildim.

• - AMDSupport.kext
  • - AMDFramebuffer.kext
  • - AMD7000Controller.kext
  • - AMD6000Controller.kext
  • - AMD5000Controller.kext
  • - AMD4800Controller.kext
  • - AMD4600Controller.kext
  • - AMD3800Controller.kext
  • - AMD2600Controller.kext
  • - AMD2400Controller.kext

Fazla mı sildim acaba ?

2- Videodaki BIOS ile benimki farklı olduğu için videodaki kadar bol ayar mevcut değil AHCI diye bir seçenek yok.

Sorunun nereden kaynaklandığına dair zerre fikrim yok. 2. Mac kurulumum. 1. sini sanal makineye kurmuştum. Sorunla ilgili yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor ?

Son düzenleme:
Çözüm: Başka bir arkadaşın konusuna bakarken denk geldi. HP bilgisayarlarda "cpus=1" eklemeniz gerekiyo diye yazıyordu denedim oldu. clover dan options kısmına "cpus=1" ekledim çalıştı. Fakat şimdi şöyle bir sorun var clover ı boot menusune eklerken bır kac defa bastım olmadı dıye 3 tane clover gorunuyo hepsı aynı ısı yapıyor sorun yok ama onları nasıl 1 taneye dusurebılırım ?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sadece EFI --> CLOVER --> içerisinde bulunan config.plist'i düzenle ve boot args kısmındaki yere gereken komutu düzgünce ekle sonrada kaydet. Eğer kayıt etmezse config.plist'i masaüstüne al orada düzenle sonra EFI --> CLOVER --> içerisindeki ile değiştir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı