HP FQ2045NT USB takınca fare donuyor

bayraktutan

Kilopat
Daha fazla  
Yeni aldığım laptopumda sürekli sorunlar çıkıyor. Modeli HP FQ2045NT.
İki USB portu var. Birine kablosuz Logitech fare bağlı. Diğerine hard disk taktığımda ve hard disk zorlanınca fare donup kalıyor. Bildiğiniz ben fareyi hareket ettirsem de imleç donuyor. İmleç donduğu zaman touchpade dokunduğumda ilginç şekilde hareket oluyor. Sanki iki USB portuna güç yetmiyormuş gibi. Bu sorunla karşılaşan birileri var mı, nasıl çözebilirim?

Windows 10 21H1 kullanıyorum.

Bu arada bu laptop şu sıralar çok satıyor. Bu laptopu almayı düşünen arkadaşlara da tavsiye etmiyorum. Hayatımda görmediğim sorunları yaşıyorum. Malzeme kalitesi aşırı kötü. Parmağınızla kasaya bastırınca hamur gibi esniyor öyle şöyleyeyim. Malzeme kalitesi önemsiz demeyin ekranı kapatıp açarken ekran kısmı çok esnediği için sürekli ekrandaki renkler kayıyor. Bir süre sonra ekranda kalıcı hasarlar oluşacaktır. Yüksek tiz seslerde patlama var, kendi sitesinden sürücüleri yüklediğim halde ne yaparsam yapayım çözüm bulamadım. Ekolayzır ayarlarıyla oynayarak ses sorununu minimuma indirdim. Bir de şöyle bir sorun var. PC günde iki üç kere kilitleniyor ve eski TV'lerdeki karıncalı görüntü ve o ses geliyor. Güç tuşuna basarak kapatmak zorunda kalıyorum. Sürücü sorunları olduğunu düşünüyorum. Zaten Windows 10 kurduğunuzda wifi, ses sürücüleri bile yüklenmiyor. Aynı laptopu alıp aynı sorunları yaşayan başka kullanıcılar da gördüm. Bazılarında klavyeden gelen bir ses sorunu ve IPS panelden ışık sızması sorunları da var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı