HP GAMING NB 15-CB005NT VS HP PAVILION15-CB007NT

Ali4565

Hectopat
Daha fazla  
HP kampanyası ile ucuza gelecegi için HP laptop alacağım fakat 2 model arasında kaldım.
Bu i7 7700HQ ve Windows 10 yüklü fakat ekran kartı 2 GB.

Bu ise i5 7300 HQ FreeDOS fakat ekran kartı 4 GB.

Siz ne dersiniz hangisi alınmalı, aralarında bi 130 lira fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eger ikisi uzerinden degerlendirelecekse bence ekran kartı 4 gb olan modeli alın. Çünkü 2 gb vram devri kapanmış gibi ama benim elimde yeni çıkan i5 8 nesil mx150 olan modellere bakmanızı öneririm.

1050 mx150'ye göre daha performanslı değil mi ?
Ikisininde hemen hemen performansı aynı mx 150 1.227 ile çalışıp 1.468 hmz turbo hızı vardır. Gtx 1050 mobile ise 1.3 ghz ile çalışıp 1.496 hmz turbo hıza sahip. Benim burda demek istediğim yeni nesil işlemcili laptopları beklemek. Elbet 8 nesilinde hq versiyonlarıda çıkacaktır.

daha sonra 9 lar teknolojide beklenme taraftarı değilim fakat i5ler şuan u işlemci ve mx150 karşılaştırmada daha düşük değerlerde benim merak ettigim işlemci i7 olunc ekran kartı 2 gb a düşünce performans artar mı düşer mi

A
daha sonra 9 lar teknolojide beklenme taraftarı değilim fakat i5ler şuan u işlemci ve mx150 karşılaştırmada daha düşük değerlerde benim merak ettigim işlemci i7 olunc ekran kartı 2 gb a düşünce performans artar mı düşer mi
performans arıyorsan şimdiki yeni nesil oyunlar en az 2 gb ekran kartı istiyorlar . islemcide ise bu kadar yükselmediler. Yani i5 4 gb 1050 uygundur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı