HP hasar verilen laptopu garantiye alır mı?

petrikor

Centipat
Daha fazla  
Forumda yeniyim, yanlış yere açtıysam kusura bakmayın..

HP pavillion gaming 15dk2---nt laptopum var sürekli ısındığı için ve bulunduğum yerde garanti olmadığı için kendim açtım ve termal macununu yeniledim. Bilgisayarın fanları ne kadar ısınırsa ısınsın yüksek moda geçmiyor, bios güncellemelerinde yüksek modda çalışıyor. Yani diyeceğim sıcaklık 99 derecelerdeyken Bios güncellemesinin yarı performansında bile çalışmıyor.

Macunu yenilerken fanın takıldığı yerdeki plastik yuvayı kırdım. Garantide direkt kullanıcı hatası mı sayılır, yoksa donanım sorununa mı öncelik verilir? Tecrübesi olan biri vardır diye umut ederek konuyu açtım, teşekkürler.

Düzenleme; fanın tam performans çalışmamasından hp'nin aynı ürünü iade aldığını biliyorum, sorun kronik bu sebeple garanti durumunu öğrenmek istiyorum.

Forumda yeniyim, yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

HP Pavilion Gaming 15dk2---NT laptopum var sürekli ısındığı için ve bulunduğum yerde garanti olmadığı için kendim açtım ve termal macununu yeniledim. Bilgisayarın fanları ne kadar ısınırsa ısınsın yüksek moda geçmiyor, BIOS güncellemelerinde yüksek modda çalışıyor. Yani diyeceğim sıcaklık 99 derecelerdeyken BIOS güncellemesinin yarı performansında bile çalışmıyor.

Macunu yenilerken fanın takıldığı yerdeki plastik yuvayı kırdım. Garantide direkt kullanıcı hatası mı sayılır, yoksa donanım sorununa mı öncelik verilir? Tecrübesi olan biri vardır diye umut ederek konuyu açtım, teşekkürler.

Düzenleme; fanın tam performans çalışmamasından HP'nin aynı ürünü iade aldığını biliyorum, sorun kronik bu sebeple garanti durumunu öğrenmek istiyorum.

Kırmış olduğunuz yer kullanıcı hatasına girer.
Bilgisayarın ısınma sorununu ise garantiden hallederler.
Bu şekilde belirtirseniz yardımcı olurlar.
Bilgisayarı açıp termal macununu yenilemek garanti dışı bir hareket değildir. Donanıma zarar verilmediği sürece macun yenilenmesini ve donanım yükseltilmesini kendiniz yapabilirsiniz.

Bilgisayarı açıp termal macununu yenilemek garanti dışı bir hareket değildir. Donanıma zarar verilmediği sürece macun yenilenmesini ve donanım yükseltilmesini kendiniz yapabilirsiniz.
çok teşekkür ederim değerli bilginiz için

Valla buradan kimse sana cevap veremez, sadece varsayımlarda bulunur.

Ancak macun değiştrimeye içini açmaya birşey demiyorlar direkt HP arayıp sormuştum ben.
Tek şartları var BİLGİSAYARA ZARAR vermiyorsan.

Ki sende bu tek maddeyi çiğnemişsin. Kronikte olsa zarar verilmiş laptop oluyor. Yani kendi insiyatiflerinde bir olaya dönüşmüş.

Doğru hocam ancak, termal macunda her firma aynı durumu sergilemiyor. Örnek soğutucu bloğunda garanti etiketi olur. Onu kaldırdığımızda doğal olarak yırtıldığı için garanti kapsamına girmeyebiliyor.

Doğru hocam ancak, termal macunda her firma aynı durumu sergilemiyor. Örnek soğutucu bloğunda garanti etiketi olur. Onu kaldırdığımızda doğal olarak yırtıldığı için garanti kapsamına girmeyebiliyor.
özellikle dikkat ettim, herhangi bir garanti etiketi bulunmuyordu sanırım buradan yırtabilirim

Valla buradan kimse sana cevap veremez, sadece varsayımlarda bulunur.

Ancak macun değiştrimeye içini açmaya birşey demiyorlar direkt HP arayıp sormuştum ben.
Tek şartları var BİLGİSAYARA ZARAR vermiyorsan.

Ki sende bu tek maddeyi çiğnemişsin. Kronikte olsa zarar verilmiş laptop oluyor. Yani kendi insiyatiflerinde bir olaya dönüşmüş.
umarım alırlar. bilgisayar her şekilde çöp zaten kronik sorunu olan bir model.

Özellikle dikkat ettim, herhangi bir garanti etiketi bulunmuyordu sanırım buradan yırtabilirim

HP de arkadaşların dediği gibi sorun yok diyebiliyorum. Ancak genel olarak tabii dikkat etmekte yarar var. Sadece kırdığınız yer kullanıcı hatası olur onun dışında da diğer sorunlara bakılacağını düşünüyorum. Örnek direkt kırdığınız yerden dolayı bile garanti dışı kalabiliyor.

HP de arkadaşların dediği gibi sorun yok diyebiliyorum. Ancak genel olarak tabii dikkat etmekte yarar var. Sadece kırdığınız yer kullanıcı hatası olur onun dışında da diğer sorunlara bakılacağını düşünüyorum. Örnek direkt kırdığınız yerden dolayı bile garanti dışı kalabiliyor.
çok farklı bir süreç işliyor garanti konusunda sanırım. Arkadaşım senhieser kulaklığının üstüne yattı kablosunu koparttı garanti kozmetik olarak saydı hatayı ve sıfır ürünü verdi direkt. Umarım insiyatif tanırlar :,)

Çok farklı bir süreç işliyor garanti konusunda sanırım. Arkadaşım senhieser kulaklığının üstüne yattı kablosunu koparttı garanti kozmetik olarak saydı hatayı ve sıfır ürünü verdi direkt. Umarım inisiyatif tanırlar:)

Aynen öyle biraz yetkili servise göre de değişiyor bu süreç. Her yerde yasal durumlar işlenmiyor sizde biliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı