HP kartuş kaç kere doldurulabilir?

jw need

Centipat
Merhaba arkadaşlar HP 302 kartuşum var daha önce bir kere doldurduk yeniden bitti. Tahmini olarak bu kartuşu kaç kere daha doldurabilirim. HP kartuşlar kaç kere doldurulabilir ortalama.

Galiba 3-4 kez. Ama duruma bağlı değişebilir. Bazen ilk doldurmada bozulabilir bazen ortalamanın üstünde yani 6-7 kez doldurulabilir. Eğer düzgün kullanırsan ortalamanın üstüne çıkacağını düşünüyorum. Ama bunda yazıcınında etkisi var. Yazıcı, kartuşu boş görüp yazdırmana izin vermiyor.

Bu arada kaliteli mürekkep kullan ve mürekkep tam bitmeden kartuşu doldur. Çünkü mürekkep bittiğinde yazdırma işlemi yaparsan kartuş üzerinde bulunan püskürtme deliklerini yakabilirsin ve kartuş kullanılmaz hale gelir.

Kartuşa ve dolumun nasıl yapıldığına göre değişir. Daha kullanmış biri olarak ( bir ara uzun süre kullanmadığım için kartuşlar dondu) ben onun üstünde dolum yaptırdım diyebilirim.

Kartuşa ve dolumun nasıl yapıldığına göre değişir. Daha kullanmış biri olarak ( bir ara uzun süre kullanmadığım için kartuşlar dondu) ben onun üstünde dolum yaptırdım diyebilirim.

Şırınga ile yukarıdan 6ML enjekte etmiştim ilk dolumda

Galiba 3-4 kez. Ama duruma bağlı değişebilir. Bazen ilk doldurmada bozulabilir bazen ortalamanın üstünde yani 6-7 kez doldurulabilir. Eğer düzgün kullanırsan ortalamanın üstüne çıkacağını düşünüyorum. Ama bunda yazıcınında etkisi var. Yazıcı, kartuşu boş görüp yazdırmana izin vermiyor.

Bu arada kaliteli mürekkep kullan ve mürekkep tam bitmeden kartuşu doldur. Çünkü mürekkep bittiğinde yazdırma işlemi yaparsan kartuş üzerinde bulunan püskürtme deliklerini yakabilirsin ve kartuş kullanılmaz hale gelir.

5ML doldurup tahmini 35-40 çıktı aldıktan sonra üzerine biraz daha ekleyip kullansam uzun bir süre gidebilir mi?

Son düzenleme:
Dolumu ben kendim yapmadım. Dışarıdan bir internet cafeye gidip dolum yaptırıyordum. Dolum yaparken üst kısma ufak bir delik açıp oradan mürekkebi basıyordu. Bir ara deliğin üzerini kapatmayı unuttuğum için içindeki mürekkep dondu. Kartuş fiyatı yazıcı fiyatından pahalı olduğundan bir daha kartuş almadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı