Çözüldü HP laptop 15-DAXXXX laptopta HDD nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jeh0Ke

Decapat
Makaleler
1
Yer
Heryer
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 8100 3,6gh
MSI GTX770 2gb VRAM
16gb 2200(3600)mhz RAM
Meslek
Lise Bilgisayar Bölümü Mezunu
SSD veya HDD modeli
Kioxia 256 gb
Merhaba,
Laptopumda 1 256 GB SSD var ama yetmiyor ve yeni HDD alacak param yok ben de bir HDD takmak istedim ama laptopu açtığumda HDD soketinin olması gereken yeri boştu. Fotogrftada gösterdim. İnternette sadece internet kartının olduğu yere 1 tane daha M.2 SSD takabileceğim yazıyor ama dediğim gibi bütçem yok. CD-ROM için soket bırakmışlar ama kasa kapağını kapatınca orası bloke oluyor o yüzden CD-ROM HDD çevirici de takamıyorum. Not: Resimdeki bilgisayar benim değil örnek olarak koydum benimkine benziyor.

Dosya Ekleri

• dbJ8Rc7gWw.png
    dbJ8Rc7gWw.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mümkün ise aparatın linkini atabilir misiniz?

Linkini bulmaya çalışıyorum bu üründen alman lazım Flex'i kısa geliyor ayrı olarak uygun Flex'in uzununu alman gerekiyor pilin arka kısmından Flex'i dönüp takman gerekiyor takacağın diski de çift taraflı bant ile tutturabilirsin ben öyle yaptım.

Aynısı değil ama bu ürün de olabilir galiba.

İnternete HDD Flex kablo diye aratarak bulabilirsiniz.
Merhaba,
Laptopumda 1 256 GB SSD var ama yetmiyor ve yeni HDD alacak param yok ben de bir HDD takmak istedim ama laptopu açtığumda HDD soketinin olması gereken yeri boştu. Fotogrftada gösterdim. İnternette sadece internet kartının olduğu yere 1 tane daha M.2 SSD takabileceğim yazıyor ama dediğim gibi bütçem yok. CD-ROM için soket bırakmışlar ama kasa kapağını kapatınca orası bloke oluyor o yüzden CD-ROM HDD çevirici de takamıyorum. Not: Resimdeki bilgisayar benim değil örnek olarak koydum benimkine benziyor.

Siyah ile işaretlediğim yerde HDD soketi var internetten HDD takmak icin aparat alman gerekiyor ayrica soketi anakartdaki HDD yerine bağlaman için Flex kablo gerekiyor benim de böyle laptopum ben böyle yaptım.

Dosya Ekleri

• downloadfile.png
    downloadfile.png
    208,7 KB · Görüntüleme: 22
Siyah ile işaretlediğim yerde HDD soketi var internetten HDD takmak icin aparat alman gerekiyor ayrica soketi anakartdaki HDD yerine bağlaman için Flex kablo gerekiyor benim de böyle laptopum ben böyle yaptım.

Linkini bulmaya çalışıyorum bu üründen alman lazım Flex'i kısa geliyor ayrı olarak uygun Flex'in uzununu alman gerekiyor pilin arka kısmından Flex'i dönüp takman gerekiyor takacağın diski de çift taraflı bant ile tutturabilirsin ben öyle yaptım.

Aynısı değil ama bu ürün de olabilir galiba.

İnternete HDD Flex kablo diye aratarak bulabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• ea7b14addf046e8476c584aa414048f5.jpg
    ea7b14addf046e8476c584aa414048f5.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 23
Çözüm

Geri
Yukarı