HP Laptop 90B Fan Hatası

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, kullandığım HP Paviliyon Gaming laptopta uzun süredir fan hatası alıyorum. Fanlar çalışıyor fakat her açılışta 90B hatası alıyorum. Sanırım yakında laptop patlayacak. İçini açıp inceledim fakat herhangi bir kablo kopması veya sökülmesi yok. Temizleme işlemini de nasıl yapacağımı tam olarak bilmiyorum. Halâ garantisi mevcut o yüzden bir sıkıntı yaratmak istemiyorum. Aynı hatayı alan çok insan var sanırım bu HP-Gaming modellerinde. Var mıdır bir çözümü?
Edit: Fanlar bazen bir anda yükselip gürültülü çalışıyor sonra diniyor. Gereksiz yerlerde kendi kendine çalışıyor. Oyunlarda zaten malum laptop olduğundan çok sesli çalışıyor sanırım engellemenin yolu yok. Görevini yerine getirdiği için çok sorun etmedim ama Anakart'a veya başka bileşenlere zarar vermesini istemem.

Dosya Ekleri

• 1620244245302.png
    1620244245302.png
    85,2 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar aşırı tozlandığında bu durum meydana gelebiliyor. Fanların temizlenmesi veya değiştirilmesi bu hatayı önleyebilir. Ancak garantisi devam ediyor dediğiniz için bir şey yapmadan HP ile iletişime geçmenizi öneriyorum.

Geri
Yukarı