HP laptop yüksek sıcaklık

Birben

Hectopat
Makaleler
1
Benim eski bir dizüstü bilgisayarım var. Bu bilgisayarımda birkaç MB'lık 15 - 25 yıllık eski strateji oyunları oynuyorum. İşlemci ısısı normal, yani 55 dereceyi geçmiyor. Ancak RAM'lerin olduğu bölmeden gelen ısı seviyesi yüksek. Belirttiğim oyunlarda sadece olmuyor, internette gezerken de ısı oluşuyor ama bir tık daha az şekilde. İşletim sistemi Windows 7. RAM'ler 2 adet olmak üzere; 2 GB + 2 GB, DDR2 ve 600 MHz özelliktedir. HP'nin eski dizüstü bilgisayarlarında ısınma sorunları genelde var ancak dediğim gibi benim bilgisayarda sadece RAM'lerin olduğu alan ısınıyor. Soğutucu alırsam içerideki ısıyı normal seviyede tutacak şekilde engeller miyim? Bazı tüketiciler, soğutucular için, ' ısıyı birkaç derece düşürmekten fazla bir şey yapamıyorlar ' diye kötü yorum yapmış. Soğutucu için maksimum bütçem 100 liradır, soğutucu önerirseniz hangi marka ve modelini önerirsiniz? RAM bölümünde ise 2 adet üst üste binmiş RAM slotu, Wii fii bağlantısı için adaptör ve BIOS pili ile birlikte devreler var. Diğer bölmelerde ( eski dizüstülerin bilgisayar parçaları genelde alt tablada direk ulaşılabilir şekilde ayrı ayrı bölmelerde olurdu ) sorun yok. Yanıt için teşekkürler.

Son düzenleme:
Fan temizliği ve nano termal macun değişimi yapın. Ancak soğutucu blok özelliğini yitirmiş olabilir. Aslında masraf yapmamak daha iyi olur.

Fan temizliği ve nano termal macun değişimi yapın. Ancak soğutucu blok özelliğini yitirmiş olabilir. Aslında masraf yapmamak daha iyi olur.
Kapsamlı iç temizliği ve termal macun yenilemesini 3 ay önce yaptım.
Tahminimce ısı seviyesi 80'i geçiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı