HP laptoplarda AMD ekran kartı sorun çözümü

Skyangel*

Hectopat
Herkese iyi günler tam 6 aydır muzdarip olduğum sorun çözüldü ve bunu paylaşmayı bir borç gördum. Öncelikle yapmanız gereken laptopunuzun seri numarasını öğrenmek . Bulduktan sonra HP Support adresine giderek sürücüler güncelleştirmeler bölümüne girmek. Buradan BIOS'unuz güncel degilse BIOS'unuzu güncelliyorsunuz zaten BIOS güncellemesi yeni çıktı. 2. adım ise AMD sürücü sitesine girip laptoplar için AMD APU sürücüler kısmından sürücünüzü seçip indirmek. İşlem bu kadar basit.
Ekran kartınızın ismi değişmesine takılmayın. Ekran kartım 512 MB gibi 72 MB VRAM gibi sorunlar çözülecek önemli olan öyle gözükmesi değil, kartın tam performans vermesidir. Yaptığınız işlemleri ve izlediğiniz yolları buraya yazarsanız herkes faydalanabilir. Hepinize iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de uzun süredir bu sorundan muzdariptim, harici ekran kartımı kullanamıyordum. Son çare ümitsiz bir şekilde BIOS güncellemesi yaptım, ardından DDU ile sürücüleri silip AMD'nin sitesinden en güncel sürcüyü indirdim. Sorunum çözülmüş oldu. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar kesinlikle BIOS güncellemeyi denesinler, yüksek ihtimalle sorunları çözülecektir.

Ek olarak, bu işlemleri yaptıktan sonra harici ekran kartıyla çalıştırmak istediğiniz programları seçmeniz gerekiyor, bunun için şu rehbere göz atabilirsiniz:

@Skyangel* kendi adıma yazınız için çok teşekkür ederim. İnternette binlerce konu var ama BIOS güncellemesi öneren pek yok. Umarım bu konu daha fazla kişiye ulaşır.

Ben de uzun süredir bu sorundan muzdariptim, harici ekran kartımı kullanamıyordum. Son çare ümitsiz bir şekilde BIOS güncellemesi yaptım, ardından DDU ile sürücüleri silip AMD'nin sitesinden en güncel sürcüyü indirdim. Sorunum çözülmüş oldu. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar kesinlikle BIOS güncellemeyi denesinler, yüksek ihtimalle sorunları çözülecektir.

Ek olarak, bu işlemleri yaptıktan sonra harici ekran kartıyla çalıştırmak istediğiniz programları seçmeniz gerekiyor, bunun için şu rehbere göz atabilirsiniz:

@Skyangel* kendi adıma yazınız için çok teşekkür ederim. İnternette binlerce konu var ama BIOS güncellemesi öneren pek yok. Umarım bu konu daha fazla kişiye ulaşır.
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Geri
Yukarı