HP laptopta FPS düşüşü

Hocam buna benzer bir şeyi ben de yaşadım. Bu sorunun birçok sebebi ve çeşitli çözümü var. Yukarıda arkadaşlar birçok çözüm söylemiş ben de kendi yaşadığım sorunu ve çözümü söyleyeyim. Benim laptopumda da pil %99 da takılı kalıyordu. Oyun oynarken bir anda birkaç saniyelik fps 1-2 lere kadar düşüyordu sonra fark ettim ki pil %99 dan %100 e çıkarken bilgisayarda bir şey oluyor ve sanki adaptör takılı değil gibi algılıyor (böyle garip bir şey birkaç saniyelik pil %255 falan gözüküyordu) ve performansını düşürüyordu. Bundan sonra %100 e nasıl çıkartacağımı bulmaya çalıştım. Neyi denediysem beceremedim pili aygıt yöneticisinden sildim vs vs. En az 5-6 kez pili tamamen sıfıra kadar boşalttım yine çözemedim sonra artık böyle yaşayacağım dedim ve böyle kullanayım artık dedim bunu dediğim gün sorun düzeldi ve pilim %100 e çıkmaya başladı. Siz de bu fps düşüklüğü olduğu anda bir alt tab yapıp pilinizi kontrol edebilir misiniz? Eğer piliniz bendeki gibi garip bir şekle giriyor veya %99 da takılı kalmış ise laptopunuzun pilini birkaç kez bitirip sonuna kadar doldurun.

Muhtemelen RAM'in tek slot. Ayrıca laptoplarda düzgün soğutucu olmadığı için sıcaklık arttıkça işlemcin ve gpun MHz düşürüyor. Kısaca laptopla( oyun için üretilmemişse ) oyun oynanmaz.

Peki "bu cihazın sürücü yazılımını sil" tuşuna basayım mı? Yani o etkinleştirilmeden de silinebiliyor.

Senin yaşadığın problemleri bende yaşadım. Elimden gelse o onboard GPU'yu anakarttan sökecektim. Çözüm olarak masaüstü bilgisayar aldım. İçinde düzgün GPU olsa bile laptop onu tam performansta kullanmıyor. Soğutması yok çünkü. Sürekli drop...

Evet yeniden başlatmanız gerekiyor kararlı çalışması açısından.

Yalnız şöyle, şu an NVIDIA Control panelini açamıyorum hiç. "şu anda NVIDIA ekran kartına bağlı bir cihaz bulunmuyor" diyor. Fakat Control panelini açmam gerekiyor çünkü oyun yapılandırmalarını özel olarak oradan yapmıştım. Entegre grafik vs. vs.

Yalnız şöyle, şu an NVIDIA Control panelini açamıyorum hiç. "şu anda NVIDIA ekran kartına bağlı bir cihaz bulunmuyor" diyor. Fakat Control panelini açmam gerekiyor çünkü oyun yapılandırmalarını özel olarak oradan yapmıştım. Entegre grafik vs. vs.

Intel kullanıldığından o şekilde uyarı alıyorsunuz yeniden başlattığınızda sorun devam ediyor mu?

Intel kullanıldığından o şekilde uyarı alıyorsunuz yeniden başlattığınızda sorun devam ediyor mu?

Yok şu an düzeldi ama oyunlarda test etmedim henüz. Ayarları yapılandırıp test edip sonuçları aktaracağım.
Yok şu an düzeldi ama oyunlarda test etmedim henüz. Ayarları yapılandırıp test edip sonuçları aktaracağım.

Hayır. Control panelini açabiliyorum artık fakat olmuyor, oyunlar hala 15 20 SND'e bir düşüyor 5FPS'e kadar. Gerçekten ne yapabilirim bilmiyorum. :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı