HP laptopta Realtek sürücüsü güncelleme

Schentienel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar her şeyi denedim bilgisayarımın teknik desteğiyle bile konuştum, tek çarem burası kaldı. Normalde bilirsiniz Realtek sürücülerin bir de Control uygulaması olur. Ne yaparsam yapayım o uygulaması şey yüklenmiyor veya bilgisayara kulaklığımı taktığımda bana kulaklıktan mı hoparlörden mi ses vereceğini sormuyor. Fotoğrafları aşağıda paylaştım. Ne işine yarayacak o menü derseniz o uygulamasız kulaklık mikrofonunu kullanamıyorum ve laptop mikrofonu patates.

Ekran Görüntüsü (1).png

Normalde bilirsiniz Realtek'in menüsü burada gözükür, kırmızı renkli bir ikon biçiminde.

Ekran Görüntüsü (2).png

Burada da normalde seçim yapmanızı sağlar, kulaklık hoparlör diye. Ancak bende o da yok.

Ekran Görüntüsü (3).png

Ekran Görüntüsü (3).png

Bu menüde de Realtek'le alakalı bir menü olmalı @Recep Baltaş'ın bir paylaşımında gördüm. Bende o da yok.

Yardımlarınızı bekliyorum.

HP desteğin denediği yöntemler:

Sitelerindeki driveri kurmak.
Farklı bir HP laptop için yapılan (Omen bir laptop içindi) driver kurma.
Windows Update defteri diye bir siteden driverlere bakmak. Orada gözüken driverler 10 MB ancak sitelerinde 522 MB.
Aygıt yöneticisinden driveri elle seçip yüklemeye çalışmak (mavi ekran aldım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masasından sildim. Şu an inmesini bekliyorum haber vereceğim.
Verdiğiniz dosyadan driveri yükledim ancak sonuç değişmedi.
Değişiklik yok maalesef.
Önce o dosyaları bir klasöre çıkartıp baştan sona doğru tüm appx dosyalarını kurmalısın.
Verdiğiniz driveri kurduğumda kulaklık takılı iken hem hoparlörden hem de kulaklıktan ses geliyor.

Son düzenleme:
Realtek programı açılıyor mu? Denetim masası > Donanım ve Ses > Ses > Kayıt ve kayıttan yürüt kısmının ekran görüntüsünü atın.
Geç gördüm lütfen kusuruma bakmayın. Uygulama halen açılmıyor.
Bilgisayarımı yeniden başlattım ve şu an ses de gelmemekte. Sınama bile yapamıyorum kayıttan yürüt kısmından.
@tirabzonun_kaymagi Ben tekrar bir güncelleme yapayım. Şu anda tekrardan verdiğin driveri yükledim ama denetim masasında gözükmesine rağmen yüklü ses çıkış aygıtı yok yazıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    133,3 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    130,5 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Geri
Yukarı