HP Notebook 14-CM1000NT Windows 7 nasıl kurulur?

oauzelce

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB (8+8) Kingston 2400 MHz
SSD veya HDD modeli
SK hynix BC501 HFM256GDJTNG-8310A NVMe 2 SSD
Ekran kartı
AMD Radeon Vega 3 (işlemciye tümleşik)
Anakart
HP 85B1 Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 3 3200U 2.6 GHz
Laptopumu 2020'de aldığımdan beri birkaç kez BIOS güncellemesi yapmışımdır. Ama hiçbir zaman Windows 8 veya daha eski bir Windows sürümünü USB flash diskten (UEFI veya BIOS) başlatmaya çalıştığımda "the BIOS'in this System is not fully ACPI compliant" yazılı bir mavi ekran alıp duruyorum. Bunun sebebi nedir? Nasıl çözer ve Windows 7 kurabilirim? Teşekkür ederim.

BIOS ACPI uyumlu değil hatası.
BIOS'u varsayılanlara yüklemeyi denemenizi önerebilirim, çıkış sekmesine gidin, kurulum varsayılanını yükle'yi seçin.
Windows'u yüklemek için sabit sürücü olarak bir NVMe sürücüsü kullanıyorsanız: Windows 7 bunları bilmez, bu nedenle ilgili sürücüyü enjekte etmek için Windows 7 ISO'yu değiştirmeniz gerekir.

Windows 7 eski olduğu için eksik olan başka sürücüler olabilir.

Hedef sürücünüz MBR yerine GPT sistemi ile biçimlendirilmişse, Windows 7 ile ilgili bir sorun da olabilir.

BIOS ACPI uyumlu değil hatası.
BIOS'u varsayılanlara yüklemeyi denemenizi önerebilirim, çıkış sekmesine gidin, kurulum varsayılanını yükle'yi seçin.
Windows'u yüklemek için sabit sürücü olarak bir NVMe sürücüsü kullanıyorsanız: Windows 7 bunları bilmez, bu nedenle ilgili sürücüyü enjekte etmek için Windows 7 ISO'yu değiştirmeniz gerekir.

Windows 7 eski olduğu için eksik olan başka sürücüler olabilir.

Hedef sürücünüz MBR yerine GPT sistemi ile biçimlendirilmişse, Windows 7 ile ilgili bir sorun da olabilir.

BIOS'u varsayılanlara çevirdim. Fakat aynı mavi ekranı almaya devam ediyorum. Ayrıca eğer diskimde bir problem olsa kurulumun disk oluşturma aşamasında sadece diskimi görememesi gerekmez mi?

BIOS'u varsayılanlara çevirdim. Fakat aynı mavi ekranı almaya devam ediyorum. Ayrıca eğer diskimde bir problem olsa kurulumun disk oluşturma aşamasında sadece diskimi görememesi gerekmez mi?

Diskte sorun olsa yine sistem açılabilir ve kurulabilir. Eğer diskinde bad sector yuvasi olduysa mavi ekranı ondan da yersin.

Diskte sorun olsa yine sistem açılabilir ve kurulabilir. Eğer diskinde bad sector yuvasi olduysa mavi ekranı ondan da yersin.
Diskim sağlıklı. Bad sector yok.

Windows 8.1 kurup yoluma öyle devam etmeye karar verdim. Fakat bu sefer de grafik sürücüleriyle ilgili sıkıntı çıktı. Bunun için ayrıca konu açacağım zaten. İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı