HP Omen 15 düşük GPU kullanımı

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PC'de MUX Switch olmadığını biliyorum. Ama NFS Heat oyununda da bu kadar düşük bir ekran kartı kullanımı olması saçma ve yanlış değil mi? High ayarlarda oynuyorum.

Ryzen 5800H
RTX 3070 100W
16 GB RAM

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    120,2 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    141,1 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Fan hızı yüksekte değildi. Oyunu post atmak için açtım ve kapattım. Otomatik olduğu için daha fazla hızlanmamıştır bile. 2000 RPM çalışıyordu.

Peki aletin şarj durumu ne düşük ise ondanda yapar. Güç modunuu falan değiştirmeyi denediniz mi? Hem laptopu prize takmakda işe yarayabilir.

@Gumli05 Şarj full, priz takılı. Güç modu olarak ise en yüksek performans seçili. Bu forumdan öğrendiğim kadarıyla AAA oyunlarda Mux Switch sorunu yaşanmamalı. Valorant vs oynamıyorum zaten. Ama bu oyunda bu kadar düşük olması doğru değil.

@Gumli05 şarj Full, priz takılı. Güç modu olarak ise en yüksek performans seçili. Bu forumdan öğrendiğim kadarıyla AAA oyunlarda MUX Switch sorunu yaşanmamalı. Valorant vs oynamıyorum zaten. Ama bu oyunda bu kadar düşük olması doğru değil.

Bence de hocam anlayamadım sabah daha iyi bakarlar sanırsam.

Oyunla ilgili bence, her ne kasar AAA oyun olmasa da HP Omen 15 RTX 3060 ile GTA 5'te böyle sonuçlar alıyorum. (Ultra 1080p)

Dosya Ekleri

• 20210901_204321.jpg
    20210901_204321.jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 48

Geri
Yukarı