HP Omen 15-EK0000NT laptop ekran değişimi

asetilkoa

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
2060
Selamlar, HP Omen 15-EK0000NT laptopumun ekranı çatladı. Açıkçası başıma daha önce böyle bir şey gelmediğinden ne yapacağımı bilmiyorum. Garantisi var ama benim hatamdan kaynaklı olduğundan garantiye girmez diye düşünüyorum. Sizce yetkili servise vermeli miyim yoksa herhangi bir laptop tamircisi olur mu? Varsa İstanbul'da sizin tamirci öneriniz alabilirim. Şuna dikkat et dediğiniz şeyler varsa da tavsiyelerinizi bekliyorum. Tahmini ne kadar zamanda hallolur ve fiyatı ne kadar olur? Üniversite öğrencisiyim karşılayabilir miyim emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi servisi dışında yaptırmayın ekran çatlamasına kullanıcı hatası diyeceklerdir. Fiyatı en az 3-3.5k olur bence muhtemelen 1 haftaya yaparlar Max 14 güne verirler muhtemelen.

Tasarım hatası var bu notebooklarda. Garanti kapsamında değiştirmeleri için uğraşın. Ekran kapalıyken kasa ile arasında boşluk kalıyor, böyle durumlara davetiye çıkaran bir tasarım hatası bu. Kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine gideceğinizi söyleyin, yine kabul etmezlerse gidin anlatın durumu.

Tasarım hatası olduğunu kabul etmezlerse, 2020 modelde olmayan destek ayaklarının 2021'de eklendiğini belirtin. Firma kendisi hatasını görüp bir sonraki modelde düzeltti. (Ne kadar düzeltmek denebilirse o da.)

Yeni konular

Geri
Yukarı