HP Omen 15 EN1015NT için RAM önerisi

Hocam umarım 4x2 RAM hala elinizdedir. Garantiyi aradım farklı bir RAM ile yollarsanız garanti sıkıntıya girer dediler. Yani RAM değiştirmek garanti dışına çıkmıyor ama yeni aldığınız RAM içinde iken garantiye yollarsanız problem çıkabilirmiş. Teşekkürler bu arada memnun musunuz RAM'den?

Konu dışı ama hayatımda böyle saçma bir şey duymadım. O güçlü işlemci, o ekran kartı illa 8 GB RAM'le mi kullanılacakmış.

Hocam umarım 4x2 RAM hala elinizdedir. Garantiyi aradım farklı bir RAM ile yollarsanız garanti sıkıntıya girer dediler. Yani RAM değiştirmek garanti dışına çıkmıyor ama yeni aldığınız RAM içinde iken garantiye yollarsanız problem çıkabilirmiş. Teşekkürler bu arada memnun musunuz RAM'den ?
Bellek'ten memnunum zaten emin olmasam da bunlar da Crucial üretimi (içindekiler gibi). Dediğiniz bilgileri de biliyorum saçma bir politika açıkçası HP bu servis bilgisi işinde çok eksik. Bana maks. 16 GB destekliyor cihazınız dendi mesela. Ek olarak cihazdaki tüm USB'ler 5 Gbps yazıyor fakat 3.1 gen 2 SSD 10 Gbps hızda aktarım yapabildi vb. Salaklıkları yok değil HP'nin.

Bellek'ten memnunum zaten emin olmasam da bunlar da Crucial üretimi (içindekiler gibi). Dediğiniz bilgileri de biliyorum saçma bir politika açıkçası HP bu servis bilgisi işinde çok eksik. Bana maksimum 16 GB destekliyor cihazınız dendi mesela. Ek olarak cihazdaki tüm USB'ler 5 Gbps yazıyor fakat 3.1 gen 2 SSD 10 Gbps hızda aktarım yapabildi vb. salaklıkları yok değil HP'nin.

Hocam cihazdan memnun musunuz peki? Isınma vs sorunu yaşadınız mı? Bir de sanırım laptopun işlemcisi overclocklu geliyormuş. Bundan dolayı da biraz fazla ısınıyormuş. Overclocku kapatınca düzeliyormuş bilginiz var mı?

Hocam cihazdan memnun musunuz peki? Isınma vs sorunu yaşadınız mı? Bir de sanırım laptopun işlemcisi overclocklu geliyormuş. Bundan dolayı da biraz fazla ısınıyormuş. Overclocku kapatınca düzeliyormuş bilginiz var mı?
Cihazdan memnunum memnun olmasına da bendeki 5600'lü olanı. Boşta şu an 65 derece gözüküyor açıkçası sıcaklığa takan biri değilim, oyunlarda da drop yaşamadım. OC kapatma vb. konularda da fikrim yok, gerek de yok bence uğraşmaya.

Cihazdan memnunum memnun olmasına da bendeki 5600'lü olanı. Boşta şu an 65 derece gözüküyor açıkçası sıcaklığa takan biri değilim, oyunlarda da drop yaşamadım. OC kapatma vb. konularda da fikrim yok, gerek de yok bence uğraşmaya.

RAM değiştirmesi zor muydu? YouTube'da kolay gözüküyor ama tırsıyorum biraz. 100 TL ücret istiyor sadece değişime bilgisayarcı :D

RAM değiştirmesi zor muydu? YouTube'da kolay gözüküyor ama tırsıyorum biraz. 100 TL ücret istiyor sadece değişime bilgisayarcı :D
Masaüstüne takmaktan daha kolay laptopa takmak. 100 Tl vereceğine kargola bana hepsini geri alıcı ödemeli kargolarım :D

Geri
Yukarı