HP Omen 15 fanından tiz ses geliyor mu?

bernardosilva

Decapat
Daha fazla  
Var ise fanınızdan tiz rahatsız edici bir ses geliyor mu? Birçok kişi gördüm bu sorunu yaşayan, her üründe çıkan bir ses mi, çözüldü mü merak ettim.

Sesi kaydedip atarsanız Coil Whine olup olmadığına bakabiliriz.
Normal bir fan sesiyle beraber bu sesin beraber geldiğini düşünün. Minimum düzeyde ama rahat duyuluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@bernardosilva Hocam bobinlerden gelen ses de olabilir ses de hiç kesilme oluyor mu? Yoksa fanlar çalıştığı süre boyunca hep geliyor mu?

Fan çalışırsa geliyor. Fan genelde minimum hızda dönüyor yani duyulmuyor, ama bu ses fan minimumda dönerken baş ağrısı yapıyor rahat duyuluyor.
Rahatça duyuluyor ise Coil Whine hocam bu sorun. Açıkçası pek çözümü yok ancak HP OMEN serisinde pek karşılaşılmayan bir sorun bu. Teknik servise şikayetinizi bildirin belki fan değişimi yaparlar yada yağlarlar. Yani başka bir çözümü yok ne yazık ki.

Rahatça duyuluyor ise Coil Whine hocam bu sorun. Açıkçası pek çözümü yok ancak HP OMEN serisinde pek karşılaşılmayan bir sorun bu. Teknik servise şikayetinizi bildirin belki fan değişimi yaparlar yada yağlarlar. Yani başka bir çözümü yok ne yazık ki.
2 kere fan değişti çözümü yok. Sorun devam ediyor dediğimde ise bir sorun yok diyorlar. Kulaklığım takılı iken bile neredeyse duyuyorum.

2 kere fan değişti çözümü yok. Sorun devam ediyor dediğimde ise bir sorun yok diyorlar. Kulaklığım takılı iken bile neredeyse duyuyorum.
O zaman elden birsey gelmez hocam, geçmiş olsun. Siz yine sesi kaydederek servise gönderin bu ses geliyor diye zaten eğer 2 defa servise gidip parça değişimi yaptılar ise garantiden doğan Ürün değişimi hakkınız var isterseniz onu kullanın derim.

O zaman elden birsey gelmez hocam, geçmiş olsun. Siz yine sesi kaydederek servise gönderin bu ses geliyor diye zaten eğer 2 defa servise gidip parça değişimi yaptılar ise garantiden doğan Ürün değişimi hakkınız var isterseniz onu kullanın derim.
Sağ olun, dediğiniz gibi yapacağım mecbur.

Yeni konular

Geri
Yukarı