HP Omen 15 GPU daha serin çalışıyor

Getrost

Kilopat
İyi günler, HP Omen 15 model bir dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayarda RTX 3060 ve Ryzen 7 5800H işlemci bulunuyor. Performans olarak çok iyi değerler alıyorum. Kafama takılan bir konu var. Omen Gaming Hub üzerinden fan ayarını otomatik yapınca işlemci sıcaklığı 90 dereceyi görüyor. Bende bu duruma karşılık fanları manuel yapıp 5000 devirde çalıştırıyorum ve 80-85 arası gidip geliyor ancak kafama takılan kısım, GPU çok serin çalışıyor, 70 dereceyi geçmiyor. İlk defa dizüstü PC sahibi olduğum için bu sıcaklık beni tedirgin ediyor. Deneyim sahibi arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler, HP Omen 15 model bir dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayarda RTX 3060 ve Ryzen 7 5800H işlemci bulunuyor. Performans olarak çok iyi değerler alıyorum. Kafama takılan bir konu var. Omen Gaming Hub üzerinden fan ayarını otomatik yapınca işlemci sıcaklığı 90 dereceyi görüyor. Bende bu duruma karşılık fanları manuel yapıp 5000 devirde çalıştırıyorum ve 80-85 arası gidip geliyor ancak kafama takılan kısım, GPU çok serin çalışıyor, 70 dereceyi geçmiyor. İlk defa dizüstü PC sahibi olduğum için bu sıcaklık beni tedirgin ediyor. Deneyim sahibi arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.
Zaten öyle olmalı hocam. GPU genelde daha serin kalır özellikle yeni tip GPU'lar böyledir.

İşlemci daha ısınmaya meyillidir.

@Getrost
Hocam zaten CPU genellikle GPU'dan daha sıcak olur.Yeni nesilde böyle.

Mutlaka turboboots kapatmayı deneyin, çok büyük düşüş yaşayacaksınız. Günlük kullanım, 3A oyunlarda falan gerek yok TB'ye, rekabaetçi yüksek FPS oyunlarında da deneyip gözlemleyin, özellikle laptopa oynuyorsanız zaten işlemci limitinden çok MUX limitine takılacaksınız o yüzden TB açık bile performans alamayabilirsiniz.

Eğer harici ekranda CS:GO, LoL, Valorant oynayacaksanız o zaman ihtiyaç olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı