HP Omen 15 Onboard GPU Etkinleştirme

Orkan27

Hectopat
Merhabalar. Omen 15- DH0006NT 6zr76EA model laptop kullanıyorum. (Ali Güngör'de incelemesini yapmıştı.) işlemci olarak i7 9750H işlemci var ama onboard GPU (Intel Graphics) etkin değil. Normal kullanımda RTX2060 yerine güç tüketimi daha az olsun diye bunu kullanmak istiyorum. Bunu herhangi bir yerden bir şekilde aktif etmemin bir yolu var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı durum söz konusuydu dahili intel ekran kartı aktif olmadığı için batarya çabuk tükeniyordu. Baya uğraştım en sonunda hp teknik destek ekibinin yönlendirdiği testler sonucunsa biostan intel ekran kartının kitlendiğini öğrendik sebebi de omen serilerinin yüksek performans odaklı çalışıyor olmasıymış. Bu cevabı aldıktan sonra bir daha uğraşmadım.

Bende de aynı durum söz konusuydu dahili intel ekran kartı aktif olmadığı için batarya çabuk tükeniyordu. Baya uğraştım en sonunda hp teknik destek ekibinin yönlendirdiği testler sonucunsa biostan intel ekran kartının kitlendiğini öğrendik sebebi de omen serilerinin yüksek performans odaklı çalışıyor olmasıymış. Bu cevabı aldıktan sonra bir daha uğraşmadım.

Bostayken %1 kullanıyor zaten, neredeyse hiç etkili olmaz pil azalmasında.

Geri
Yukarı