HP Omen 15 i5 9300H alınır mı?

bütçem 10.000 tl yi bile zor zar karşılıyor 11.000 pahalı malesef.
1660Ti'lı ve mini DP'a sahip en düşük fiyatlı laptop bu.
5500M'li ve mini DP'a sahip tek laptop bu.
1650Ti'lı en uygun mini DP'a sahip laptop bu.
Tabi karar sizin. İyice araştırmak lazım.
Ekranının falan çok esnediğini söylüyorlar ama kararsızım dediğim gibi. Bahsettiğim model

Güzel bir laptop, kardeşim de kullanıyor. Herhangi bir ısınmasını görmedik biz 7-8 ay ediyor fakat bazıları ısındığını söylüyor. İnternette çok fazla konu açan var çok fazla videosunu paylaşan var.

Teşekkür ederim. Peki atmış olduğum ASUS TUF sizce nasıl o cihazda USB Type-C DP 1.4 destekliyor oradan monitörü bağlamayı düşünüyorum.
1660Ti'lı ve mini DP'a sahip en düşük fiyatlı laptop bu.
5500M'li ve mini DP'a sahip tek laptop bu.
1650Ti'lı en uygun mini DP'a sahip laptop bu.
Tabi karar sizin. İyice araştırmak lazım.

Güzel bir laptop, kardeşim de kullanıyor. Herhangi bir ısınmasını görmedik biz 7-8 ay ediyor fakat bazıları ısındığını söylüyor. İnternette çok fazla konu açan var çok fazla videosunu paylaşan var.

O zaman da ya ASUS'un TUF serisi (onda da kasa kalitesinden dolayı tedirginim) ya da HP modelleri kalıyor seçeneklerim arasında.
ASUS TUF vasat bir seridir, uzak dur. Kasaları kaliteli değil, ısınma sorunları mevcut. Bunu öneririm:

Bir de bir adet AOC'nin 144Hz monitörü var şu anki masaüstü PC'de kullandığım onu bağlayabilmem için mini DP port ya da DP port çıkışı destekli Type-C çıkışı olması benim için daha iyi olacack. O zaman da ya ASUS'un TUF serisi (onda da kasa kalitesinden dolayı tedirginim) ya da HP modelleri kalıyor seçeneklerim arasında.
şurada anlattığım olaydan dolayı malesef o Msı seçeneği de kalmıyor .

Benim arastirmalarima gore i5 9300H ve 10300H arasinda cok buyuk bir fark yok. Butceni 500 tl arttirabilirsen i7 10750h+RTX2060+16 GB RAM'li monster laptop alabilirsin.

Hp omen soğutma konusunda en iyi cihazdır benim gözlemlerime göre. Hp nin premium kasalarıdır. Bence düşük performanslı dahi olsa uzun vadede daha değerli olacaktır. TUF, IP gaming, Bravo gibi kasalar ile kıyaslanamaz. ROG ve legion ile kıyaslamak bence daha makul olur.

R7 4800H 9300H'yi havada karada ezer. Her şey ekran kartında ibaret değil.

Oyun için işlemci ekran kartını besleyebilecek kadar iyi olsa yeterli. Ekran kartın kötüyse işlemcin isterse 5GHz +100 Core olsun yine de o oyunu oynayamazsın. i5 9300H +1660 Ti'ın 100FPS aldığı bir oyunda R7 4800H + 1650 en fazla 60 FPS alır.

Geri
Yukarı