HP Omen 15 RTX 3070 Alınır Mı?

Ben şu an gördüğün gibi masaüstü sistem kullanıyorum. Sebebi ise çok ısınmıyorlar ve bu sebeple de uzun ömürlü olabiliyorlar. Hızlı oyuncu laptoplarının çoğu standart/ince kasalı oyun oynarken yani yükteyken 95-98 derece aralığında çalışıyorlar. Laptopta iyi soğutma için aşırı kalın kasalı laptop almak gerekiyor ki onlarda baya pahalı zaten. Laptoplardaki kronik ısınma sorununun çözülmeside herhalde 4 nanometre ve aşağılarında düzelecek gibime geliyor. Laptop işlemcisi ve laptoplar için optimize edilen ekran kartlarının inanılmaz düşük güç tüketmesi fakat yinede masaüstü gücünde performans verebiliyor olması lazım... Yeni düşünün, en pahalı oyuncu laptopunu aldınız, işlemciyi ve ekran kartını %100 yükse soktuğunuzda ulaşan en yüksek sıcaklık 65-70 dereceyi geçmiyor. Böyle olursa, laptoplar masaüstüler kadar uzun süre dayanabilir. Diğer türlü sık sık bakım gerektirir. Bakım yapılmazsa, 4-5 sene sonra ölür. Masaüstü sistemlere iyi bakılırsa 15-20 sene dayanabilir.
Dizüstü cihazımı yenilemek gibi düşünce var kafamda, Giriş seviyesi kartlı bir cihaz yada uyguna düşürebilirsem GTX 1660 Ti 'lı cihaz düşünüyorum mesela. Isı değerleri iyi olan cihazlar var hocam o kadarda kötü değil ancak tabii kide bir Masaüstü verimi olmaz. Masaüstünde Kullanıyorsun 240mm sıvı soğutma CPU maks. 65-70 derece arası geziyor. Dizüstünde 75-85 arası, bazı modeller ise 99 derecelerde oluyor sonra termal sorun vs. drop yaşanıyor.

Dizüstü cihazımı yenilemek gibi düşünce var kafamda, Giriş seviyesi kartlı bir cihaz yada uyguna düşürebilirsem GTX 1660 Ti 'lı cihaz düşünüyorum mesela. Isı değerleri iyi olan cihazlar var hocam o kadarda kötü değil ancak tabii kide bir Masaüstü verimi olmaz. Masaüstünde Kullanıyorsun 240mm sıvı soğutma CPU maks. 65-70 derece arası geziyor. Dizüstünde 75-85 arası, bazı modeller ise 99 derecelerde oluyor sonra termal sorun vs. drop yaşanıyor.
Kısacası dizüstü sistemlerdeki en üst düzey bileşenlerdeki kronik ısınma sorununun çözümü, ancak ve ancak nanometrenin ciddi düşüşü ve aşırı düşük güç tüketimine rağmen kayıpsız performans devri başlayınca mümkün olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı